poniedziałek, 23 stycznia 2017

PROGNOZA POGODY NA WTOREK: WIĘCEJ CHMUR, SŁABE OPADY I SPADEK TEMPERATURY

Dzisiejszy dzień, po opadnięciu porannych mgieł, na przeważającym obszarze naszego kraju zapisał się pogodnie i ciepło, z dodatnią temperaturą. Więcej chmur, przede wszystkim po południu, pokazało się na północy i zachodzie i obecnie gdzieniegdzie pada z nich słaby śnieg albo mżawka, która jest marznąca i powoduje gołoledź. 

We wtorek pogoda pogorszy się. Pogodnie będzie już tylko u podnóża Tatr i wysoko w górach. Na pozostałym obszarze RP przewaga chmur, choć na okresowe przejaśnienia możemy liczyć. Od czasu do czasu wystąpią naprawdę słabe opady: nad morzem deszczu albo mżawki, na zachodzie i północy też deszczu ze śniegiem, a na południu, w centrum i częściowo na wschodzie poprószy śnieg. Nie liczmy jednak na jakiś spektakularny przyrost pokrywy śnieżnej, gdyż w najlepszym wypadku wyniesie on 1-2 cm.
Najcieplej na Pomorzu - od 3 do 5 stopni. W głębi kraju 0-2, a w regionach południowych, południowo-wschodnich i środkowych przez cały dzień potrzyma słaby mróz do -4/-1 st. C.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie.

MROŹNA NOC, Z NIEWIELKIMI OPADAMI
W nocy już w całym kraju, bez wyjątku, dominacja zachmurzenia. Dziury w chmurach pojawiać mają się wyłącznie punktowo. Nie zabraknie lekkich opadów do 1-2 mm/cm. Nad morzem dalej padać ma deszcz bądź mżawka, a na południu i południowym-wschodzie śnieg. Poza tym możemy spodziewać się zarówno opadów mżawki, jak i białego puchu. Drogi bardzo śliskie! Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -10 stopni na Podhalu, -5/-2 w dzielnicach wschodnich, południowych i centralnych, -1/0 w głębi kraju do 1-2 st. C. na Wybrzeżu.
Wiatr powieje słabo.

ŚRODA I CZWARTEK 
W środę bardzo podobnie. Zachmurzenie duże i całkowite, pod koniec dnia na Podlasiu zmniejszające się do małego i umiarkowanego. W dalszym ciągu trafiać się będą słabe opady - na wschodzie i południu śniegu, poza tym częściej śniegu z deszczem, deszczu albo mżawki.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od -3/-1 stopnia u podnóża gór, 0 na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i w zachodniej Małopolsce, 1-2 w centrum do 3-4 st. C. na Pomorzu, częściowo na Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.
Wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek przyniesie bardzo wyraźny podział pogodowy. Nad dzielnice wschodnie i południowo-wschodnie na chwilę napłynie mroźne powietrze, przez co termometry nawet w pełni dnia pokażą tam od -6 do -3 stopni. Przynajmniej nie zabraknie momentów ze słońcem. Tymczasem w pasie od Warmii i Pomorza po Dolny Śląsk więcej chmur, punktowo słaba mżawka i jednocześnie znacznie cieplej - od 0 do 3 stopni.
Wiatr słaby i umiarkowany.            

ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY JEST ZABRONIONE.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

Komentarze