niedziela, 5 lutego 2017

JAKA POGODA W NOWYM TYGODNIU?

Znalezione obrazy dla zapytania mrózZima w tym roku ma się zaskakująco dobrze. Mieliśmy dużo mrozu, pojawiły się też opady śniegu, choć niestety po ostatniej odwilży wiele go już nie zostało. Na szczęście dla wyczekujących zimy mamy dobre wiadomości - niebawem znów w całej Polsce chwyci mróz, a w wielu miejscach spadnie też świeży śnieg.

PONIEDZIAŁEK, 06. LUTEGO
Jutro do Polski już na poważnie zacznie spływać z północnego-wschodu dużo zimniejsze powietrze. W dzień na plusie będzie jeszcze na Pogórzu Karpackim, w Beskidach i na Pomorzu Zachodnim, gdzie spodziewamy się od 1 do 3 stopni. W centrum -2/0, a na Warmii, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie -5/-3 st. C.
Na wschodzie i południu cały dzień raczej pod chmurami i ze słabymi opadami śniegu, a na krańcach południowych początkowo też deszczu ze śniegiem. W głębi kraju możemy liczyć na momenty ze słońcem, przede wszystkim w województwie zachodniopomorskim. Ponadto, powinniśmy uniknąć opadów.
Wiatr umiarkowany.  
WTOREK, 07. LUTEGO
We wtorek w regionach zachodnich i na krańcach północnych pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze RP pochmurno i okresami, głównie w Małopolsce, na Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie, niewielki śnieg.
Mroźno: od -10/-8 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie i wschodzie Mazowsza, -7/-4 w głębi kraju do -3/-2 st. C. na krańcach zachodnich i w rejonie Przemyśla.
Wiatr wiać ma umiarkowanie. 
ŚRODA, 08. LUTEGO
W środę od Opolszczyzny i Dolnego Śląska po Pomorze Środkowe i Zachodnie pogodnie i bez opadów. Poza tym na niebie tylko chmury i opady śniegu, które lokalnie mogą okazać się nieco silniejsze, zwłaszcza na południowym-wschodzie i Mazowszu.
Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -12/-9 stopni na Podlasiu, Warmii, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie i w Górach Świętokrzyskich, -8/-7 w głębi kraju do -6/-4 st. C. w dzielnicach zachodnich i gdzieniegdzie na Pogórzu Karpackim.
Wiatr powieje umiarkowanie.  
CZWARTEK, 09. LUTEGO
W czwartek pojawić powinno się znacznie więcej chwil ze słońcem, ale okresami jeszcze mocniej się zachmurzy i poprószy śnieg.
Na termometrach w najcieplejszej chwili dnia zobaczymy od -9/-7 stopni na wschodzie i północnym-wschodzie, -6/-3 w głębi kraju do -2/0 st. C. na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia.
Wiatr słaby i umiarkowany.  
PIĄTEK, 10. LUTEGO
W nocy z czwartku na piątek w całej Polsce wypogodzi się, co zaowocuje silnymi spadkami temperatury, w centrum i na południu do -14/-18 stopni, a na wschodzie do -19/-22 st. C. W dzień będzie oczywiście cieplej: na zachodzie, Pomorzu i w rejonach podgórskich -2/0 stopni, a w rejonie Zakopanego nawet +1, a od Podkarpacia i Lubelszczyzny po centrum -10/-6 st. C. W pozostałych miejscach od -5 do -3 st. C.
W całej Polsce dużo słońca i bez żadnych opadów.
Wiatr powieje umiarkowanie.  
SOBOTA, 11. LUTEGO
W sobotę na niebie znów nieco więcej chmur i miejscami niewielkie opady śniegu. Mimo chmur, od czasu do czasu możemy liczyć na przebłyski słońca.
Biegun ciepła przeniesie się nad Bałtyk, gdzie oczekujemy 0-1 stopnia. Na Kujawach, Pojezierzu Pomorskim, Ziemi Lubuskiej, Warmii, Podlasiu i w Wielkopolsce -2/-1, w centrum -4/-3, a na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej -8/-5 st. C.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie.  
NIEDZIELA, 12. LUTEGO
Tydzień zakończymy spokojną zimą, bez większych ekstremów. Towarzyszyć ma nam słaby i umiarkowany wiatr, słońce przeplatać będzie się z chmurami i z padającym punktowo słabo śniegiem, a temperatura nigdzie nie będzie dodatnia: zmierzymy maksymalnie od -7/-5 stopni na wschodzie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku, -4/-2 w centrum do -1/0 st. C. na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Kujawach i w Wielkopolsce.
 
ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY JEST ZABRONIONE.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

Komentarze