niedziela, 11 sierpnia 2019

NOC Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK BĘDZIE BARDZO DESZCZOWA W POLSCE. POJAWIĄ SIĘ TEŻ GWAŁTOWNE BURZE.

Jest już na 100% pewne, że w nocy z poniedziałku na wtorek przez Polskę przejdą ulewne opady deszczu. Po części opady będą związane z gwałtownymi burzami, przechodzącymi kilka razy w małych odstępach czasu, przez jeden region kraju.  Ciągłe jak i przelotne opady związane z burzami nadejdą od strony południowo-zachodniej. Winowajcą całego zamieszania będzie front atmosferyczny, przebiegający początkowo przez Polskę zachodnią, a wieczorem rozciągając się od południowej przez centralną aż po północno-wschodnią część kraju. 
Późnym wieczorem właśnie na tym froncie powstanie "zafalowanie", co poskutkuje szybkim rozwojem chmur burzowych jak i większej strefy umiarkowanych i intensywnych opadów deszczu. Jak już wcześniej wspominaliśmy nadciągną one od strony Czechy. Późnym wieczorem i w pierwszej części nocy obejmą południowo-zachodnią i częściowo centralną część kraju. A do rana dotrą do północno-wschodniej Polski. Największe sumy opadów odnotujemy w pasie od zachodniej części Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i zachodniej Małopolski przez Ziemię Łódzką, Kielecczyznę, wschodnią Wielkopolskę, Mazowsze, aż po Podlasie i północną część Lubelszczyzny. W tych regionach spadnie powyżej 10/20 mm deszczu. Lokalnie podczas przechodzenia burz, które mogą łączyć się w większe, dość niebezpieczne wielokomórkowe struktury konwekcyjne, spadnie od 20 do nawet 50 mm deszczu. Takich kolosalnych sum opadów spodziewamy się lokalnie we wschodniej części "pasa" najintensywniejszych opadów. W pozostałej części kraju opady będą przelotne i słabe.
Zaznaczamy że przelotnie padać będzie także w poniedziałek rano na zachodzie kraju. Dodatkowo pojawią się miejscowe burze. A po przejściu najintensywniejszej strefy opadów deszczu, we wtorek popołudniu i wieczorem zagrzmi na wschodzie i południowym-wschodzie. Dodatkowo popada także na północy kraju. 
Dokładna prognoza na kolejne godziny, związane z gwałtownymi burzami w poniedziałek, oraz w nocy z poniedziałku na wtorek, zostanie opublikowana w dniu jutrzejszym. 

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Komentarze