niedziela, 22 marca 2020

PROGNOZA POGODY NA NOWY TYDZIEŃ: BARDZO MAŁO OPADÓW; NAJPIERW ZIMNO, POTEM DUŻE OCIEPLENIE

Aby powiększyć, kliknij na grafikę
Końcówka kalendarzowej zimy była w Polsce iście wiosenna. Nie dość, że było sporo słońca, to jeszcze temperatura mocno wzrosła i doszła prawie do 20℃. Nie udało się jednak przekroczyć tej magicznej granicy. Natomiast wraz z nastaniem wiosny, przyszło duże ochłodzenie. Nocami pojawił się mróz, a do tego wszystkiego w wielu miejscach wystąpiły (i jeszcze wystąpią) opady śniegu. 
Przyszły tydzień będzie na ogół pogodny. Po zimnej jego pierwszej połowie, następnie czeka nas szybki wzrost temperatury. Zapraszamy na szczegóły.

Poniedziałek, 23 marca
Jutro w całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia miejscami wzrastające do dużego, w związku z rozwojem chmur kłębiastych. W Karpatach możliwe niewielkie opady śniegu.
Nadal zimno: rano od -10℃ u podnóża gór, -8/-4℃ w głębi kraju do -2℃ nad morzem, w dzień zapowiadamy od -3/0℃ na południu Małopolski i Podkarpacia, 2-4℃ w większości kraju do 5℃ na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. 
Wiatr wschodni i północno-wschodni, umiarkowany, na południowym-wschodzie dość silny, w porywach do 45-55 km/h.
Wtorek, 24 marca
We wtorek w całej Polsce bezchmurnie albo z małym zachmurzeniem.
Rano ponownie duży mróz, w rejonach podgórskich do ok. -12/-10℃, poza tym od -9 do -5℃, na Wybrzeżu -3℃. Natomiast w pełni dnia słupki rtęci wzrosną do -2/2℃ na krańcach południowych, 3-5℃ na wschodzie, południu i w centrum i do 7℃ w dzielnicach północno-zachodnich. 
Wiatr na północy słaby, zmienny, poza tym umiarkowany, na południu silniejszy, w porywach do 50 km/h, z kierunków wschodnich oraz północno-wschodnich.
Środa, 25 marca
Środowy poranek znowu z solidnym mrozem od -11/-9℃ u podnóża gór, -8/-4℃ w głębi kraju do -3/-2℃ w strefie brzegowej.
W ciągu dnia wciąż na przeważającym obszarze kraju mnóstwo słońca. Więcej chmur przypłynie do Polski południowo-wschodniej i możliwe, iż gdzieniegdzie popada tam niewielki deszcz albo deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. 
Chłodno: na ogół od 5 do 7℃, na wyżynach 4℃, a w miejscowościach podgórskich od 1 do 3℃.
Wiatr wschodni, na północy skręcający na południowo-wschodni i tam jednocześnie będzie on słaby i umiarkowany. W centrum i na południu powieje mocniej, w porywach do 40-60 km/h. 
Czwartek, 26 marca
W czwartek od morza po góry pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym.
Temperatura minimalna wyniesie ok. -6/-2℃, tylko nad morzem nieco cieplej, zaś temperatura maksymalna od 7-9℃ u podnóża gór, na zachodzie i północy do 10-12℃ na pozostałym obszarze kraju. 
Wiatr wiać ma ze wschodu i południowego-wschodu, umiarkowanie, na południowym-wschodzie niezmiennie odrobinę mocniej, w porywach do 40-50 km/h. 
Piątek, 27 marca
W piątek bez zmian. Zero opadów i sporo słońca, zwłaszcza w pasie od Pomorza Wschodniego i Środkowego po regiony wschodnie i środkowe.
Ocieplenie ma postępować. Ranek co prawda przyniesie jeszcze niewielkie przymrozki, ale w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 12 do 15℃. Nieco chłodniej, ok. 9-11℃, może być tylko na obszarach podgórskich oraz na Helu.
Wiatr umiarkowany, przy czym im dalej na wschód, tym bardziej odczuwalny, wschodni i południowo-wschodni.  
Weekend, 28-29 marca
W weekend pogoda nieco się pogorszy. W sobotę na zachodzie, Pomorzu i Kujawach, a dzień później w głębi kraju, zachmurzenie wzrośnie i miejscami popada deszcz, ale będą to opady raczej słabe. Poza opadami, możemy jednak również liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. 
Temperatura pozostanie wysoka, zwłaszcza na wschodzie i południowym-wschodzie, gdzie przez cały weekend zapowiadamy 14-16℃. Nieco chłodniej zrobi się na zachodzie, a w niedzielę również w centrum - od 9 do 12℃, a nad morzem 7-8℃.
Wiatr umiarkowany, zmienny. 

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Komentarze