niedziela, 16 stycznia 2022

PROGNOZA POGODY NA TYDZIEŃ 17-23.01.2022

Pierwsza połowa stycznia zapisała się w Polsce bardzo ciepło, ale z częstymi opadami. Pojawiały się również incydenty z bardzo silnym wiatrem.
Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym tygodniu aura będzie bardzo dynamiczna. Najpierw czekają nas wichury, a później długo niewidziany powiew zimy, zarówno z opadami śniegu, jak i ujemną temperaturą. Zapraszamy na najnowsze prognozy.
 
Poniedziałek, 17 stycznia
Jutro zachmurzenie początkowo duże i całkowite, ale jeszcze na początku dnia od północy zaczną postępować rozpogodzenia, które do końca dnia obejmą cały kraj. Okresami możliwe są zarówno przelotne, jak i ciągłe, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie też śniegu. Miejscami niewykluczone są nawet burze, w czasie których popada również grad i krupa śnieżna. Jest także szansa, że przez Polskę z północy na południe przewędruje w błyskawicznym tempie formacja liniowa. Prognozowana suma opadów gdzieniegdzie do 5-10 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej na Podhalu wyniesie do 5-10 cm.
Najchłodniej na południu Małopolski i Podkarpacia - 0-1
℃. W głębi kraju 2-4℃, a na zachodzie do 5℃.
Wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu, mocno i bardzo mocno, w porywach do 65-80 km/h, rano nad morzem i w czasie opadów konwekcyjnych do 85-100 km/h, w rejonie Władysławowa i Rozewia nawet 110 km/h, wysoko w Tatrach do 130 km/h. 
Wtorek, 18 stycznia
We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na wschodzie, południu i w centrum możliwe są słabe opady śniegu, zaś pod koniec dnia mżawka popada wzdłuż zachodniej granicy.
Temperatura maksymalna wyniesie od -2/0
℃ na Pogórzu Karpackim i Suwalszczyźnie, 2-3℃ w centrum do 4-5℃ na Wybrzeżu oraz krańcach zachodnich.
Wiatr wiać ma z północnego-zachodu, umiarkowanie i dość mocno, na południowym wschodzie w porywach do 50-60 km/h, a wysoko w Tatrach do 100 km/h. 
Środa, 19 stycznia
W środę w południowej Polsce nie powinno zabraknąć słońca, a opadów nie zapowiadamy. Tymczasem im dalej na północ, tym więcej chmur, z których niekiedy może lekko padać mżawka, deszcz, zaś na północnym wschodzie także deszcz ze śniegiem oraz śnieg.
Na południowym zachodzie zrobi się bardzo ciepło, nawet do 5-7
℃. Poza tym od 2℃ do 4℃, chłodniej u podnóża gór - ok. 0℃.
Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, w miejscowościach podgórskich do 60 km/h, na wschodzie Pomorza do 65 km/h, przeważnie południowo-zachodni.
Czwartek, 20 stycznia
W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Liczne przelotne, okresami intensywne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Punktowo niewykluczone są nawet burze. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi lokalnie do 5 cm.
Dużo chłodniej: na ogół od -1
℃ do 1℃, cieplej na Roztoczu i północnym zachodzie - do 2-3℃, a zimniej na Podhalu, ok. -3℃.
Wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 60-85 km/h, w Tatrach znowu przekraczający 90-100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne znacznie ograniczające widzialność, zachodni, jak i północno-zachodni.
Piątek, 21 stycznia
W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Szczególnie na wschód od linii Gdańsk-Racibórz, będą występować często przelotne opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, natomiast w górach o 10 cm.
Zimno: maksymalnie przewidujemy od -5/-3℃ na południu Małopolski i Podkarpacia, -2/-1℃ na południowym wschodzie, 0℃ w centrum do 2℃ na Pomorzu Zachodnim.
Wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich i północnych, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Sobota, 22 stycznia
W sobotę chmur na niebie przybędzie, gdyż będą nad nami obecne dwie strefy opadów. Pierwsza przelotny śnieg do 3 cm przyniesie na wschodzie i w Małopolsce, zaś druga nadciągnie nad Pomorze, Kujawy i regiony zachodnie. W jej obrębie, jako że będzie to ciepły front, pojawią się najpierw opady śniegu, przechodzące z biegiem dnia w deszcz, który początkowo może być marznący powodujący gołoledź. Bez opadów obejdzie się jedynie od Śląska po Warmię.
Po mroźnym poranku w całej Polsce (ale nie będą to jakieś duże, dwucyfrowe mrozy), w dzień zarysuje się spora różnica w temperaturze. Przewidujemy od -6/-4
℃ w Karpatach i -3/-1℃ na wschodzie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku, 0℃ w centrum do nawet 4℃ pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej.
Wiatr z kierunków zachodnich i północnych, umiarkowany i dość silny, na południowym wschodzie w porywach do 55 km/h, a w Tatrach do 100 km/h, powodujący nadal zawieje i zamiecie śnieżne znacząco ograniczające widzialność.
Niedziela, 23 stycznia 
W niedzielę dużo chmur, niewiele słońca, ale opady, jeśli się pojawią, to będą słabe. Na zachodzie i północnym zachodzie, gdzie przewidujemy 3-5℃, popada głównie deszcz bądź mżawka, ale już na wschodzie i południowym wschodzie termometry mogą nie przekroczyć 0℃, więc poprószy przeważnie śnieg.
Wiatr w końcu co najwyżej słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.  
 
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze