wtorek, 2 maja 2017

PROGNOZA POGODY NA WTOREK: TEMPERATURA DALEJ BEZ REWELACJI; POWRÓCĄ DESZCZE I BURZE

Poniedziałek w końcu był w Polsce cieplejszy. W Zakopanem, Słubicach i we Wrocławiu temperatura doszła do 17 stopni. Praktycznie w całej Polsce było też pogodnie, przede wszystkim w województwach północnych. Niestety, odczucie chłodu przez nasze organizmy zwiększał wiejący okresami dość mocno wiatr.

Dzisiejsze przedpołudnie w większości kraju zapisze się pogodnie, choć chmur od południa i południowego-zachodu będzie szybko przybywać i na krańcach południowych pojawiać zaczną się już pierwsze, przelotne opady deszczu. Z biegiem godzin będzie już tylko gorzej. Do końca dnia sucho i w miarę pogodnie tylko nad morzem, na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii, Podlasiu, północy Lubelszczyzny, północy i w centrum Mazowsza. Reszta kraju ze sporym zachmurzeniem i z coraz częściej pojawiającymi się opadami deszczu, które w wielu miejscach będą dość intensywne. A jakby tego było mało, to w województwach południowo-wschodnich, na skutek wzrostu chwiejności atmosfery, powstaną komórki burzowe, a w burzach deszcz padać będzie naprawdę mocno, nawet do 20 mm; nie wykluczony jest także grad i silny wiatr w porywach do 70 km/h.  
Temperatura dość zróżnicowana: od 11-14 stopni na zachodzie, północy, w centrum i na Podhalu, 15-17 w głębi kraju do 18-19 st. C. na Zamojszczyźnie, Podkarpaciu i wschodzie Małopolski.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, na Wybrzeżu mocno, w porywach do 50-65 km/h.

MOKRA NOC
W nocy pogodnie na północnym-wschodzie, południowym-zachodzie i krańcach południowych. Na pozostałym obszarze RP, a przede wszystkim od Mazowsza po Pomorze, dominacja chmur i opady deszczu, początkowo nawet solidne, aczkolwiek z biegiem nocy słabnące.
Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 2-4 stopni na Warmii, Podlasiu i w kotlinach sudeckich, 6-7 w centrum do 8-9 st. C. w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

ŚRODA I CZWARTEK 
W środę w całym kraju przewaga chmur, aczkolwiek ze sporą szansą na przejaśnienia, a lokalnie również rozpogodzenia. Mimo to, także w każdym zakątku Polski, prawdopodobne są przelotne opady deszczu, których będzie jednak mniej, niż w dniu dzisiejszym. Na południowym-wschodzie (Małopolska, Podkarpacie, Lubelszczyzna) cały czas może grzmieć, a w burzach oczekujemy ulew do 20 mm, wiatru do 60-70 km/h i drobnego gradu.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 11-13 stopni w regionach północnych, zachodnich i centralnych do 16-20 st. C. w województwie śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim.
Wiatr umiarkowany.  

W nocy ze środy na czwartek z południowego-wschodu wgłąb kraju przemieszczać zacznie się nowa porcja silnych opadów deszczu do 20 mm. W ciągu dnia bez deszczu, z szansą na dłuższe chwile ze słońcem, jedynie na Pomorzu. Poza tym dużo chmur i liczne opady, zarówno przelotne, jak i ciągłe i to miejscami ulewne, do 20 mm. Województwa południowo-wschodnie w dalszym ciągu z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia burz.
Termicznie bez zasadniczych zmian: na południowym-wschodzie od 16 do 20 stopni, a w głębi kraju 11-15 st. C.
Wiatr na południu słaby, w centrum umiarkowany, a na północy dość silny, w porywach do 50 km/h, a w strefie brzegowej 60 km/h.

ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY JEST ZABRONIONE.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

Komentarze