piątek, 3 listopada 2017

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK: PRZEJŚCIOWE OCHŁODZENIE I PRZELOTNE OPADY DESZCZU

Wczoraj temperatura mocno poszła w górę i w Krakowie sięgnęła blisko 14℃. Żeby nie było zbyt pięknie, przechodził przez nasz kraj jednocześnie front atmosferyczny z chmurami i opadami deszczu, które okresami były intensywne. Miejscami w ciągu doby spadło 15-20 mm deszczu, a na Ziemi Lubuskiej jeszcze odrobinę więcej, do 24 mm w Słubicach.

Dzisiaj aura już wszędzie będzie sprawiedliwa. Na niebie nie brakować ma chmur, choć na szczęście od czasu do czasu ma wychodzić słońce. Oprócz Polski północno-zachodniej, wszędzie możliwe są stosunkowo niewielkie, punktowe i przelotne opady deszczu.
Chłodno: na Podhalu tylko 5℃, a na południu Podkarpacia, Górnym Śląsku i w Małopolsce 8-9℃. Na pozostałym obszarze RP niewiele cieplej, najwyżej 10-11℃.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie.

NOC Z ROZPOGODZENIAMI, ALE LOKALNIE Z MGŁAMI
W nocy w regionach wschodnich, na Mazurach i w rejonie Zatoki Gdańskiej więcej chmur i spodziewamy się słabych opadów deszczu albo mżawki, do 1-3 mm. Reszta kraju pogodna, zwłaszcza południowy-zachód, gdzie po północy miejscami zrobi się zupełnie bezchmurnie. O poranku, zwłaszcza na południu, uważajmy na gęste mgły i zamglenia. Niektóre ograniczą widzialność zaledwie do 100 metrów.
Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -2/0℃ na Podhalu i w kotlinach sudeckich, 1-3 na Śląsku, w Małopolsce, na południu Podkarpacia i Ziemi Świętokrzyskiej (przygruntowe przymrozki do -2℃), 4-6 w centrum do 7℃ na Wybrzeżu.
Wiatr powieje słabo.

WEEKEND
W sobotę na południowym-wschodzie i w centrum bardzo ładna, słoneczna pogoda. Poza tym może zbierać się trochę więcej chmur, ale tylko na Podlasiu może, aczkolwiek nie musi, pokropić z nich symboliczny deszcz bądź mżawka.
Stosunkowo ciepło: od 8-9℃ na Podlasiu, 10-12 w głębi kraju do 13-14℃ w województwach południowych.
Wiatr słaby i umiarkowany.  

W niedzielę przez większą część dnia w całym kraju pogodnie, zachmurzenie głównie piętra wysokiego, więc nie będzie blokowało dopływu promieniowania słonecznego do powierzchni ziemi. Dopiero pod wieczór w dzielnicach zachodnich chmury staną się znacznie gęstsze i w okolicach Szczecina i Świnoujścia zacznie padać deszcz.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 10℃ na Podlasiu, Podhalu i w Bieszczadach, 11-12 na wschodzie i północy do 13-15℃ w pozostałych miejscach, jednak nie wykluczamy, iż punktowo na Śląsku termometry dobiją do 16℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, u podnóża gór, zwłaszcza w południowych powiatach województwa podkarpackiego i w rejonie Bielska-Białej silniejszy, w porywach nawet do 75 km/h, halny.
     
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Komentarze