piątek, 24 stycznia 2020

PIĄTEK POCHMURNY NA PÓŁNOCY, POGODNY NAD RESZTĄ KRAJU

Czwartek nie odbiegał za bardzo w pogodzie od tego, co mamy przez cały styczeń, a więc było ciepło, prawie w całej Polsce powyżej 0℃, mieliśmy miejsca słoneczne, ale również takie, gdzie zdecydowanie dłużej utrzymywały się niskie chmury. Na północy od kilkunastu godzin lokalnie pojawiają się ponadto symboliczne opady.

Dziś w północnych województwach pochmurno z przejaśnieniami i punktowo możliwe słabe opady, głównie mżawki. Natomiast na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. 
Ciepło: od 0-2℃ w Kotlinie Kłodzkiej i Bieszczadach, 3-5℃ w głębi kraju do 6℃ nad morzem i gdzieniegdzie w Małopolsce. 
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, okresami mocniej na Pomorzu Wschodnim i w Bieszczadach, w porywach do 50-60 km/h, z południowego-zachodu.

NOC Z POSTĘPUJĄCYM ZACHMURZENIEM
W nocy na południu zachmurzenie małe, w centrum wzrastające do dużego i całkowitego, a na północy przez całą noc przewaga chmur i jednocześnie tam wciąż zapowiadamy lokalnie niewielkie opady, najczęściej mżawki albo deszczu.
Temperatura minimalna wyniesie od -5/-3℃ w województwach południowych (u podnóża gór spadki do -7/-6℃), około 0℃ w centrum do 3-5℃ na północy.
Wiatr powieje z południowego-zachodu, słabo i umiarkowanie.

WEEKEND
W sobotę na południu pogodnie. Poza tym sporo chmur, z większymi przejaśnieniami na północy. Miejscami wystąpią też słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki.
Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 2℃ w Bieszczadach i lokalnie na Roztoczu, 3-5℃ w większości kraju do 6-7℃ na Pomorzu, Żuławach oraz w rejonach podgórskich.
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, na krańcach południowych okresami zmienny.

Niedzielny ranek na południu znów mroźny, do -3/-7℃, a reszta kraju z wartościami dodatnimi. W dzień bieguny termiczne się odwrócą, ponieważ to Polska południowa stanie się najcieplejsza, z 6-7℃, punktowo u podnóża gór może być do 8℃. Poza tym najczęściej 3-5℃.
Zachmurzenie generalnie wzrośnie w całym kraju, przy czym na zachodzie, południu i w centrum powinno się wypogadzać. Deszcz czy mżawka, jeśli już wystąpią, to wyłącznie w pojedynczych miejscach i w niewielkiej ilości.
Wiatr słaby i umiarkowany, z południa oraz południowego-zachodu.  

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Komentarze