czwartek, 23 stycznia 2020

WICHURY NA POCZĄTKU NASTĘPNEGO TYGODNIA?

Prognozy są coraz bardziej niepokojące jeśli chodzi o wichury, które możliwe są od wtorku (28.01.2020r.). Chociaż są to jeszcze dość odległe prognozy, ale już teraz trzeba je bacznie obserwować. Tym bardziej że szykuje się ocieplenie i cyrkulacja strefowa zachodnia. Co za tym idzie spore prawdopodobieństwo że powieje mocniej.

We wtorek lub w środę nad Morzem Bałtyckim lub w okolicach znajdzie się bardzo głęboki ośrodek niskiego ciśnienia. W jego centrum barometry wskażą nawet 960/965 hPa. Oznacza to że zagęszczenie izobar między wyżej wymienionym ośrodkiem a wałem wysokiego ciśnienia znajdującego się na południu Europy będzie dość spore. Największe w Wielkiej Brytanii,w północnej Francji, w Niemczech, Danii, w Czechach, Austrii, częściowo w krajach Nadbałtyckich, na Białorusi i w północno-wschodniej części Ukrainy. Mieszkańcy tych państw przede wszystkim odczują skutki silniejszego wiatru. Jeśli prognozy się sprawdzą to powieje w porywach nawet powyżej 100 km/h, być może także na północy Polski. Ale trzeba być przygotowanym na wiatr osiągający w porywach co najmniej 70/80 km/h.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Komentarze