poniedziałek, 1 stycznia 2018

POGODA W MOMENCIE WYBICIA PÓŁNOCY W OSTATNICH LATACH

Nowy rok 2018 miliony mieszkańców Polski powitało przy zróżnicowanej pogodzie. Na zachodzie było 7/11°C w momencie wybicia północy. Natomiast na wschodzie jedynie 1/3°C. Miejscami na północy, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie słabo padał deszcz. Na pozostałym obszarze bez opadów, miejscami nawet przejaśniło się.

A jaka była pogoda w poprzednich latach w momencie przejścia ze starego w nowy rok?



2011/2012
W całym kraju temperatura balansowała w okolicach 0/2°C. Było raczej pochmurno, a miejscami padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Jedynie więcej przejaśnień zanotowali mieszkańcy Pomorza i krańców zachodnich. Wiało z zachodu i południowego-zachodu słabo.

2012/2013
Na zachodzie, wschodzie, północy i częściowo w centrum kraju temperatura była dodatnia. Wahała się między 1°C a 6°C przy granicy z Niemcami. (Szczecin, Słubice, Koszalin) Natomiast na południowym-wschodzie panował lekki mróz 0/-2°C. Niebo częściowo było przykryte chmurami, miejscami przejaśniło się. Wiało słabo z południa i południowego-zachodu. Jedynie w górach i na krańcach południowych mocniej.

2013/2014
Nowy rok witaliśmy przy opadach deszczu miejscami na wschodzie i w centrum Polski. Natomiast na zachodzie było mglisto, i mniej pochmurno. Od Dolnego Śląska przez centrum po Warmię zanotowano 1/3°C. Na wschodzie, zachodzie i miejscami na południu panował lekki mróz. Przeważnie -1/-3°C. Wiatr był słaby południowo-wschodni i wschodni.

2014/2015
Gdy wybiła północ na niebie dominowały chmury. W wielu miejscach w centrum, wschodzie i południu padał deszcz, miejscami intensywnie. Z powodu ujemnych temperatur panujących na południowym-wschodzie i lokalnie w centrum, opady były marznące. Gdzieniegdzie pojawiły się także mgły. Najwyższe temperatury zanotowano na zachodzie i północy Polski --> 2/5°C, najniższe natomiast na południowym-wschodzie --> -1/-6°C. Wiało słabo z zachodu, południowego-zachodu i południa.

2015/2016
Sylwester był wyjątkowy na przełomie tego roku. W całym kraju trzymał duży mróz, na wschodzie, południu i miejscami w centrum było nawet poniżej -10°C. Po północy w Białymstoku słupki rtęci wskazywały -15°C, w Lesku i Kozienicach
-13°C, w Katowicach, Kielcach, Włodawie i Zakopanym -12°C. Najcieplej natomiast było na krańcach zachodnich 0/-2°C, tam powoli wkraczał nad nasz kraj ciepły front atmosferyczny z opadami marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze było bezchmurnie. Wiało słabo ze wschodu, południowego-wschodu i południa.

2016/2017
Porządny mróz trzymał na południu kraju. W Tarnowie i Lesku po północy mieliśmy -8°C, w Krakowie i Kielcach -7°C. Tam też było bezchmurnie. Natomiast im dalej na północ, tym zachmurzenie było coraz większe a także temperatura rosła. W centrum odnotowano około 1/-1°C, natomiast na krańcach północnych przy opadach deszczu 2/4°C. (Hel --> 4°C). Wiało słabo z zachodu i południowego-zachodu. 


ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

Komentarze