sobota, 9 maja 2015

STĘŻENIE DWUTLENKU WĘGLA W ATMOSFERZE OSIĄGNĘŁO KOLEJNY REKORD

Źródło: niezlomni.com
Przedstawiciele służb meteorologicznych USA (NOAA) poinformowali w komunikacie prasowym, że wskaźnik miesięcznego średniego globalnego stężenia dwutlenku węgla w atmosferze osiągnął w rekordowy poziom 400 ppm ( cząstek na milion). Eksperci twierdzą, że to pierwszy raz od momentu rozpoczęcia monitorowanie poziomu tego gazu, gdy znajduje się go tak dużo w atmosferze.
Stężenie dwutlenku węgla, co roku rośnie. Jednak w ujęciu rocznym zwykle wielkość ta wzrasta od zimy do wiosny, gdy nie ma tak dużej ilości wegetacji i spada latem, kiedy zazwyczaj zwiększa się ilość roślinności. Jednak obecnie meteorologowie przewidują, że miesięczny wskaźnik koncentracji dwutlenku węgla w maju będzie rósł nawet powyżej poziomu 400 ppm.
Nieco asekuracyjnie eksperci nie wskazują na źródło pochodzenia tego dwutlenku węgla. Domyślnie chyba ma on pochodzenie antropogeniczne, czyli ludzkie. Z obowiązującej propagandy wynika, że te nadwyżki powoduje ludzki przemysł i dlatego Polacy będą wkrótce płacili za energię elektryczną najdrożej na świecie.
Według wyznawców teorii globalnego ocieplenia działalność wulkanów jest pomijalna. Rzeczywistość może być jednak zupełnie inna i nie sposób powiedzeń, jaki procent w całkowitym bilansie emisji CO2 jest pochodzenia naturalnego, a jaki jest antropogeniczny. Spór ten jedynie nabiera na sile, podczas gdy pozycje reprezentowane przez wierzących w Globalne Ocieplenie radykalizują się.
Źródło: zmianynaziemi.pl

Komentarze