Piątek w większości kraju był pochmurny, miejscami też mglisty, z opadami mżawki bądź śniegu ziarnistego. Rozpogadzało się głównie w obszarach górskich i podgórskich. W Szczecinie, Świnoujściu i Krakowie przez cały dzień utrzymał się delikatny mróz, zaś w Opolu czy Jeleniej Górze odnotowaliśmy nawet 5℃.
Jutro na Podbeskidziu i Podhalu pogodnie. Poza tym zachmurzenie całkowite, tylko na południu i południowym zachodzie (bez rejonu Krakowa) z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie może padać deszcz i deszcz ze śniegiem, niekiedy marznący powodujący gołoledź, przechodzący w ciągu dnia w śnieg. Na Mazurach i Podlasiu opady mogą mieć umiarkowany charakter i nie wykluczamy, iż spadnie tam do 2-4 cm śniegu. Przelotne opady mieszane możliwe są też w Sudetach, zaś na północnym zachodzie popada mżawka. O poranku w wielu regionach utrzymywać będą się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, a w dolinie Wisły do 200 metrów. Z biegiem dnia powinny one jednak stopniowo ustępować, aczkolwiek istnieje ryzyko, że z mieszkańcami okolic Krakowa, Pomorza, Kujaw i północnej Wielkopolski pozostaną przez większość dnia.
Najchłodniej na Podlasiu: -1/0℃. W głębi kraju od 1℃ do 4℃, cieplej miejscami u podnóża gór oraz na wschodzie Małopolski - 5-7℃.
Najchłodniej na Podlasiu: -1/0℃. W głębi kraju od 1℃ do 4℃, cieplej miejscami u podnóża gór oraz na wschodzie Małopolski - 5-7℃.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z południowego-wschodu.
NOC Z MONOTONNĄ AURĄ
W nocy na Podhalu i Podbeskidziu zachmurzenie małe i umiarkowane, w innych miejscach całkowite, z przejaśnieniami na krańcach południowo-wschodnich i na południowym zachodzie. Lokalnie wystąpią niewielkie opady mżawki i deszczu, bliżej dzielnic wschodnich oraz północno-wschodnich również deszczu ze śniegiem i śniegu. Punktowo, przede wszystkim na wschodzie i północy, niewykluczone są opady o charakterze marznącym, prowadzące do gołoledzi. W
pasie regionów południowych i gdzieniegdzie na Pomorzu i Kujawach w
dalszym ciągu prognozujemy występowanie mgieł ograniczających
widzialność do 300-700 metrów, w dolinie Wisły do 200 metrów.
Prawie w całej Polsce słupki rtęci o świcie pokażą ok. 0℃. Chłodniej będzie na Suwalszczyźnie, Podhalu i Wyżynie Śląskiej - od -5℃ do -2℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku wschodniego i południowo-wschodniego.
NIEDZIELA I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę tylko lokalnie w górach i u ich podnóża, jak i na południowym zachodzie oraz środkowym zachodzie jest szansa na słońce, ale nie będzie go szczególnie dużo. Reszta kraju od rana do wieczora pod niskimi chmurami, tu i ówdzie też mgłami i zamgleniami. W całej Polsce, ale szczególnie na wschodzie i północy, możliwe są niewielkie opady deszczu bądź mżawki, na północnym wschodzie i w Karpatach również marznącego deszczu powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem i śniegu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 0℃ do 3℃, tylko na południowym zachodzie i wzdłuż Wybrzeża 4-6℃.
Wiatr słaby, zmienny.
W poniedziałek od zachodu i południowego-zachodu niskie chmury nareszcie zaczną stopniowo odpuszczać, co oznacza coraz więcej słońca. Niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem możliwe są jeszcze na północnym wschodzie i wschodzie, zaś pod wieczór pokropi dla odmiany na Nizinie Szczecińskiej.
Spora różnica w temperaturze: na Dolnym Śląsku ociepli się nawet do 8-9℃. W centrum 4-5℃, natomiast w dzielnicach wschodnich i północnych nadal najwyżej 1-3℃.
Wiatr południowy, początkowo na wschodzie i w Małopolsce zachodni, słaby i umiarkowany, na koniec dnia na Przedgórzu Sudeckim wzrastający do dość silnego, w porywach do 45 km/h.
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej
FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH