wtorek, 30 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. TROCHĘ POPADA, ALE BĘDĄ TEŻ ROZPOGODZENIA

Wkraczamy w okres ze stabilniejszą pogodą. Męczące upały coraz śmielej zastępuje znacznie przyjemniejsza temperatura, a burze typowa przeplatanka, to ze słońcem, to z przelotnym deszczem. Taki będzie wtorek i bardzo podobne zapowiedzi mamy na następne trzy dni. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie środkowym na ogół nie powinno padać. W innych miejscach okresami możliwe są przelotne, z reguły słabe opady deszczu.
Temperatura umiarkowana: od 17
℃ na Podhalu, ok. 21℃ w centrum do 23℃ na Podkarpaciu oraz gdzieniegdzie na Ziemi Lubuskiej.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z kierunków północnych.

CHŁODNA NOC, ALE Z ROZPOGODZENIAMI
W nocy zachmurzenie umiarkowane, tylko czasami, głównie w rejonach podgórskich i na północy także duże, z szansą na przelotne i nieliczne opady deszczu.
O świcie zaledwie 7-8
℃ pokażą termometry na Podlasiu, Podhalu i w kotlinach sudeckich. W głębi kraju będzie 9-12℃, a nad samym morzem 13℃.
Wiatr powieje słabo albo umiarkowanie, z północy i północnego wschodu.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek i piątek zapowiadamy pogodę bez zmian. Będzie pojawiało się sporo słońca, niemniej jednak czasami, przede wszystkim w godzinach popołudniowych, mają formować się chmury kłębiaste, z których zwłaszcza na północy może przelotnie padać, ale raczej nie będą to obfite opady.
Temperatura maksymalna wyniesie: w czwartek od 16-17
℃ u podnóża gór i w rejonie Zatoki Gdańskiej, 18-21℃ w głębi kraju do 22℃ na Podkarpaciu, a w piątek od 16-17℃ na Żuławach, ok. 20℃ w centrum do 22℃ na Podkarpaciu oraz wschodzie Małopolski.
Wiatr słaby, jak i umiarkowany, z kierunków północnych, w piątek skręcający na wschodni, okresami zmienny.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze