piątek, 11 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. ZGNIŁY WYŻ SPOWIJE POLSKĘ CHMURAMI

Polska dostaje się powoli pod wpływ rozległego wyżu. Mamy jednak środek jesieni, a o tej porze często te wyże okazują się zgniłymi. Nie inaczej będzie tym razem. W sobotę, zamiast pięknej pogody, część Polski schowa się pod gęstymi stratusami. Oto szczegóły.

Jutro na południu Śląska i Małopolski zachmurzenie małe, a na południu i południowym zachodzie małe i umiarkowane, ale wzrastające w ciągu dnia od północy do dużego i całkowitego. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, a szansa na przejaśnienia jest niewielka. Ponadto okresami wystąpią opady mżawki, a lokalnie mogą też utrzymywać się mgły i zamglenia.
Najcieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Dolnym Śląsku oraz Podhalu - 13-14
℃. Poza tym odnotujemy najwyżej 9-12℃.
Wiatr zachodni i północno-zachodni. Powieje słabo bądź umiarkowanie, mocniej w rejonie Suwalszczyzny i Trójmiasta, w porywach do 50 km/h. 

NOC POCHMURNA I MGLISTA
W nocy pochmurno. Liczne mgły i zamglenia, niektóre ograniczające widzialność do 300 m, punktowo do 100 m. Miejscami wystąpią także opady mżawki. Jedynie w górach i w rejonach podgórskich będzie pogodniej, w okolicach Zakopanego bezchmurnie.
Temperatura minimalna wyniesie od 4
℃ do 8℃, gdzieniegdzie na północy 9-10℃. Chłodniej w miejscowościach podgórskich — od -1℃ do 2℃.
Wiatr wiać ma słabo, ze zmiennych kierunków.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę w górach i w rejonach podgórskich słonecznie. Poza tym zachmurzenie całkowite, ale w ciągu dnia, zwłaszcza na północnym wschodzie, może zacząć się rozpogadzać. Okresami prognozujemy opady mżawki. Lokalnie przez cały dzień będą utrzymywać się zamglenia, a nawet mgły.
Termometry w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 7
℃ do 11℃, cieplej na północy, krańcach południowych oraz południowo-zachodnich, do 12-14℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, na zachodzie skręcający na południowo-wschodni.

W poniedziałek na południowym zachodzie i krańcach południowych pogodnie. W innych regionach pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami możliwe są mgły, zamglenia i opady słabej mżawki.
Termicznie bez zmian, na ogół od 8
℃ do 11℃, cieplej tam, gdzie błyśnie słońce, 12-14℃.
Wiatr słaby bądź umiarkowany, w Sudetach niekiedy silniejszy, południowo-wschodni.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze