poniedziałek, 14 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA WTOREK. KONTYNUACJA NIEZBYT PRZYJEMNEJ JESIENI ZA OKNAMI

Ostatnie godziny, poza górami i obszarami podgórskimi, to niezbyt przyjemna, zgniła pogoda charakteryzująca się mgłami, chmurami i mżawką, ale cały czas wysoką temperaturą. Z najnowszych prognoz wynika, że we wtorek słońca pojawi się trochę więcej, ale chmur na niebie także nie zabraknie.

Jutro zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, na krańcach zachodnich i miejscami na południu okresami również małe i umiarkowane. Po południu na północnym wschodzie, a wieczorem w regionach południowych, możliwe są słabe opady deszczu albo mżawki. Początkowo gdzieniegdzie zalegać będą gęste mgły i zamglenia ograniczające widzialność nawet do 100 m. W ciągu dnia zjawiska będą ustępować, ale prawdopodobnie w niektórych miejscach ograniczona widzialność utrzyma się przez większość dnia.
Słupki rtęci w pełni dnia pokażą od 7
℃ na Suwalszczyźnie, 11℃ w centrum do 13-14℃ na południu i południowym zachodzie (z wyjątkiem Pogórza i rejonu Krakowa).
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowane, z kierunków zróżnicowanych.

W NOCY SPORO CHMUR
W nocy pochmurno z przejaśnieniami, wysoko w górach i na północy również z rozpogodzeniami. Oprócz zachodniej Polski, niewykluczone są niewielkie opady deszczu i mżawki. Nad ranem, przede wszystkim na południu, częściowo zachodzie oraz w centrum, utworzą się ponownie silne zamglenia i gęste mgły mogące ograniczać widzialność do 100-500 m.
O wschodzie słońca na termometrach zobaczymy od 3
℃ do 6℃, chłodniej w kotlinach sudeckich i na Suwalszczyźnie, ok. 1℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, na południu ze zmiennych kierunków, nad resztą kraju stopniowo skręcający na wschodni, jak i północno-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ I CZWARTEK
W środę na południu i krańcach zachodnich pochmurno z przejaśnieniami. Niekiedy pojawią się słabe opady deszczu, w górach przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, a jeżeli gdzieś popada deszcz, to symbolicznie i głównie w pierwszej części dnia.
Zacznie się ochładzać: prognozujemy od 3-5
℃ na północnym wschodzie, 6-9℃ w większości kraju do 10℃ lokalnie na zachodzie oraz południu.
Wiatr umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko czasami wzrastające do dużego. Na wschodzie nie wykluczamy niewielkich opadów śniegu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 0-1
℃ na południu Podkarpacia i Podlasiu, 3℃ w centrum do 4-6℃ na zachodzie i Śląsku oraz do 7℃ w rejonie Zgorzelca.
Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze