W środę w wielu miejscach znów przechodziły krótkotrwałe i punktowe, ale obfite opady deszczu, lokalnie połączone nawet z burzami. Mieliśmy miejsca, gdzie spadło przeszło 20 mm deszczu, ale na mapach z opadem znajdziemy też wcale nie tak mało rejonów, które opady skutecznie omijały i nie spadła ani kropla deszczu. Temperatura utrzymywała się poniżej normy wieloletniej dla obecnego okresu.
Dzisiaj najgorsza pogoda utrzyma się na wschodzie i południu, gdzie od rana będzie się często chmurzyło i nie zabraknie tych przelotnych, ale okresami silnych, opadów. Najwięcej będzie ich oczywiście w godzinach okołopołudniowych i popołudniowych, szczególnie na samym południu, gdzie do tego wszystkiego dojdzie jeszcze prawdopodobieństwo burz, a w czasie jednej takiej burzy będzie potrafiło spaść do 10 mm deszczu. Na pozostałym obszarze kraju opadów przewidujemy znacznie mniej niż ostatnio. Jeżeli gdzieś popada, to słabo i tylko w pojedynczych miejscach, a znajdzie się niemało takich obszarów, przede wszystkim w województwach zachodnich, gdzie nie spadnie ani jedna kropla deszczu, a za to pokaże się więcej słońca. Szczególnie dużo możemy go mieć miejscami nad morzem, co z pewnością ucieszy wypoczywających tam turystów, którzy od 1,5 tygodnia nie widzą za oknami nic, poza chmurami, wiatrem i deszczem. I to dzięki rozpogodzeniom słupki rtęci przekroczą na zachodzie 20℃, dochodząc nawet do 22-24℃. Nad resztą kraju nie mamy na to niestety szans. Na ogół temperatura zatrzyma się na 19-20℃, a na południu Małopolski i Podkarpacia będzie jak zwykle jeszcze zimniej, w rejonie Zakopanego tylko 14℃.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, z północy i północnego-zachodu.
NOC DOŚĆ SPOKOJNA
W nocy na przeważającym obszarze kraju zapowiadamy zanik opadów i rozpogodzenia. Słabe i przelotne opady deszczu jeszcze wieczorem możliwe są w Karpatach, zaś rano popada dla odmiany na południowym-zachodzie.
Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 5℃ na Podhalu, 8-11 w głębi kraju do 12-13℃ w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie - na zachodzie ze zmiennych kierunków, poza tym głównie z zachodu.
PIĄTEK I SOBOTA
W piątek w sumie nie zabraknie chwil ze słońcem, ale nad Polską zaznaczą się też dwie strefy gorszej aury. Pierwsza rozciągać ma się od Pomorza Gdańskiego po Podlasie, a druga na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich. W zasięgu ich oddziaływania liczmy się z częstym napływem chmur, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, w niektórych przypadkach dość intensywnymi. Miejscami przejdą też burze z silniejszym wiatrem do 60 km/h i opadami do 10-20 mm. Reszta kraju, a więc mniej więcej pas od Podkarpacia, Małopolski, Górnego Śląska i częściowo Opolszczyzny po centrum, środkowy-wschód oraz Pomorze Środkowe przez cały dzień pozostanie suchy i dość pogodny. Te miejsca będą jednocześnie najcieplejsze, z temperaturą od 22 do 25℃. Poza tym, przez zachmurzenie i opady, ciężko będzie o wzrost powyżej 19-21℃, a gdzieniegdzie w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej możemy zanotować ledwie 17-18℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.
W sobotę w dzielnicach wschodnich, południowych, zachodnich oraz częściowo środkowych zachmurzenie zmienne i praktycznie od rana nie brakować ma przelotnych, ale czasami silnych opadów deszczu (mogących się łączyć w multikomórki), których najwięcej będziemy notować tradycyjnie w drugiej połowie dnia. Podwyższona chwiejność atmosfery sprzyjać będzie też formowaniu się burz, objawiających się głównie ulewami nawet do 30 mm. Najpogodniej tym razem w Polsce północnej.
Termicznie bez zmian, a więc od 18 do 25℃ - najchłodniej w rejonach podgórskich, a zdecydowanie najcieplej na zachodzie oraz na południowym-zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym-wschodzie zmienny, w głębi kraju skręci na północny i północno-wschodni.
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej