środa, 27 lipca 2022

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK. NORMALNE POLSKIE LATO. BEZ UPAŁÓW I LOKALNE OPADY


Po deszczowym, a w części kraju też burzowym wtorku, w środę mamy więcej słońca, a opady występują tylko lokalnie. Jest również chłodniej. Wszędzie temperatura spadła poniżej 30℃. W czwartek oczekujemy kontynuacji typowego polskiego lata, tj. miejscami z deszczem i bez męczących upałów.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, lokalnie na północy i Pogórzu Karpackim wzrastające do dużego i tam jednocześnie możliwe są przelotne i punktowe, z reguły niewielkie opady deszczu.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 18
℃ nad samym morzem, 21℃ na Podhalu i w pasie od Trójmiasta po Suwalszczyznę, 24℃ w centrum do 26℃ gdzieniegdzie w województwach południowych.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków północnych, jak i zachodnich. 

CHŁODNA, ALE SPOKOJNA NOC
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Podhalu i Suwalszczyźnie, przede wszystkim początkowo, również duże, z szansą na słabe, przelotne opady deszczu.
Ranek zapowiada się chłodno, z temperaturą od 9
℃ punktowo na Pojezierzu Pomorskim, 10-14℃ w większości kraju do 15℃ na Górnym Śląsku i w Małopolsce.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków północnych i wschodnich.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK I SOBOTĘ
W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Dopiero po południu gdzieniegdzie na południu oraz południowym zachodzie przybędzie chmur, wystąpią przelotne opady deszczu i burze, niektóre z gradem, porywami wiatru do ok. 70 km/h i intensywnym deszczem do 10-20 mm.
Temperatura maksymalna wyniesie od 20-22
℃ na północnym wschodzie i Wybrzeżu, 25-26℃ w centrum, 27-28℃ na południowym wschodzie do 30℃ na Dolnym Śląsku.
Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północny.

W sobotę zachmurzenie na północy i północnym zachodzie umiarkowane i duże. Na ogół bez opadów. Poza tym chmur będzie zdecydowanie więcej. Nie zabraknie także deszczu, a na południowym wschodzie burz. Choć jest to jeszcze niepewne (koniecznie należy mieć to na uwadze), coraz więcej wskazuje na to, że opady mogą mieć miejscami silne natężenie. Niewykluczone, że dobowe sumy przekroczą 20-30 mm i to nie w pojedynczych miejscach, jak w przypadku burz bywa, a na nieco większym obszarze, co jest dobrą informacją w kontekście szalejącej suszy.
Na południowym wschodzie będzie gorąco, do 25-28
℃. Poza tym maksymalnie odnotujemy 20-24℃, a w czasie opadów zaledwie 17-19℃.
Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków wschodnich oraz północnych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze