wtorek, 26 lipca 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. UMIARKOWANA TEMPERATURA, ALE MIEJSCAMI POJAWI SIĘ DESZCZ


Wtorek przynosi wędrówkę przez Polskę frontu atmosferycznego, stąd miejscami pada i grzmi, a temperatura od zachodu spada. Jutro przyjemniejsze masy powietrza odczujemy już w całym kraju. Jest też szansa na więcej słońca, aczkolwiek gdzieniegdzie mimo wszystko może pokropić.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, miejscami nad morzem, południu i południowym wschodzie wzrastające do dużego i tam jednocześnie zapowiadamy przelotne opady deszczu. Z reguły będą one słabe, ale punktowo na południu istnieje niewielkie ryzyko burzy i wówczas jest szansa na nieco mocniejszy deszcz, do 10 mm.
Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20
℃ na Wybrzeżu, 24℃ w centrum do 26℃ w regionach południowo-wschodnich.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, w strefie nadmorskiej niekiedy mocniej, w porywach do 50 km/h, z kierunków zachodnich oraz północnych.

CHŁODNA NOC
W nocy na południowym wschodzie, Żuławach, jak i Wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie.
Najcieplej nad samym morzem, na Zamojszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, gdzie odnotujemy 14-15
℃. W innych regionach wyraźnie chłodniej, 10-13℃, punktowo zaledwie 9℃.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, z kierunków północnych i zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek zachmurzenie umiarkowane, jedynie na północy i w Karpatach także duże, z przelotnymi i lokalnymi opadami deszczu.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 17-19
℃ nad morzem, 20-22℃ na północy do 23-26℃ nad resztą kraju.
Wiatr słaby i umiarkowany, w dalszym ciągu z kierunków północnych i zachodnich. 

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu oraz południowym zachodzie po południu i wieczorem także duże, z przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie niewykluczone są burze, a wówczas deszcz popada mocniej, do 10-20 mm, powieje silniejszy wiatr, a nawet spadnie grad.
Temperatura pójdzie w górę. Maksymalnie przewidujemy od 20-22
℃ na Suwalszczyźnie i nad Zatoką Gdańską, 25-27℃ w centrum i na południowym wschodzie do 28-29℃ na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej oraz do 30℃ na Dolnym Śląsku.
Wiatr skręci na wschodni i północny, ale pozostanie słaby albo umiarkowany.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze