poniedziałek, 25 lipca 2022

PROGNOZA POGODY NA WTOREK. CHŁODNIEJSZA MASA POWIETRZA WRÓCI DO POLSKI

Niedziela była znacznie spokojniejszym i chłodniejszym dniem, z temperaturą wszędzie poniżej 30℃. Był to jednak tylko chwilowy spadek i dziś znów miejscami pojawią się upały. I one na szczęście nie utrwalą się na dłużej. Jutro nadejdzie ochłodzenie, a poprzedzą je opady deszczu oraz burze, ale nie aż tak niszczące, jak w weekend.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, a w strefie chłodnego frontu, który początkowo będzie rozciągał się od Warmii i Mazur po Małopolskę i Górny Śląsk, a po południu przesunie się na wschód, również całkowite. Okresami możliwe są opady deszczu, na wschodzie, południu, w centrum oraz na północnym zachodzie też burze. Związane będą z nimi silniejsze porywy wiatru do 60-70 km/h, drobny grad i intensywne opady. Na ogół ich suma nie przekroczy 15-25 mm, ale na południowym wschodzie, gdzie jest szansa na utworzenie się nieco większych klastrów burzowych, istnieje ryzyko silniejszych opadów, punktowo do 30-40 mm.
Upał utrzyma się jutro jeszcze na krańcach południowo-wschodnich, gdzie zapowiadamy 30-32
℃. Poza tym odnotujemy 24-28℃, a w strefie frontu, nad morzem i Podhalu ok. 20-21℃.
Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo jeszcze z południowych.

NOC UMIARKOWANIE CIEPŁA, ALE GDZIENIEGDZIE MOKRA
W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko miejscami duże. Na wschodzie oraz północnym wschodzie, głównie w pierwszej połowie nocy, możliwe są przelotne opady deszczu, a nawet zanikające burze. Pokropić może również nad morzem. W innych regionach będzie na ogół sucho.
Umiarkowanie ciepło: od 11
℃ na Podhalu do 16-17℃ w regionach południowo-wschodnich. Poza tym 12-15℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich oraz północnych.

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ I CZWARTEK
W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie lokalnie duże, zwłaszcza na Pomorzu, Żuławach, krańcach wschodnich oraz południowych, gdzie niewykluczone są jednocześnie przelotne opady deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19
℃ nad morzem, 20-22℃ na północy, 23-25℃ w głębi kraju do 26℃ na południowym wschodzie i Dolnym Śląsku.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, nad morzem mocniej, w porywach do 50 km/h, z kierunków zachodnich, jak i północnych.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, na krańcach północnych i na Pogórzu Karpackim czasami wzrastające do dużego, z lokalnymi, niewielkimi, przelotnymi opadami deszczu.
Temperatura bez większych zmian: od 18-19
℃ na Wybrzeżu 20-22℃ w dzielnicach północnych do 23-26℃ nad resztą kraju i do 27℃ miejscami na południu.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, z kierunków zachodnich i północnych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze