niedziela, 24 lipca 2022

PROGNOZA POGODY NA TYDZIEŃ 25-31.07.2022

Ostatni tydzień przyniósł nam kolejną falę upałów i temperaturę miejscami przekraczającą 35℃. Żar zakończył się wczoraj, gdy przez Polskę przetoczył się front z nawałnicami.
W przyszłym tygodniu upałów będzie mniej, ale mimo to miejscami się pojawią. Z opadami sytuacja nadal wygląda średnio optymistycznie. Co prawda w części kraju mamy szansę na więcej deszczu, ale nie zabraknie również regionów bardzo suchych. Zapraszamy na szczegóły.

Poniedziałek, 25 lipca

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero wieczorem na Nizinie Szczecińskiej wzrastające do dużego i tam możliwe są przelotne opady deszczu.
Miejscami znów zrobi się upalnie: maksymalnie zapowiadamy od 24-25
℃ na północnym wschodzie, 26-29℃ w głębi kraju do 30-33℃ na zachodzie i południowym zachodzie oraz do nawet 34℃ w rejonie Słubic.
Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i środkowym wschodzie z kierunków zróżnicowanych, poza tym na ogół z południowych.

Wtorek, 26 lipca

W nocy z poniedziałku na wtorek przez zachodnią i północno-zachodnia Polskę zacznie przemieszczać się chłodny front atmosferyczny. We wtorek ma on wędrować w głąb kraju. Przed południem znajdzie się w pasie od Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę, a w drugiej części dnia dotrze na wschód. W jego obrębie prognozujemy wzrost zachmurzenia, opady deszczu, zarówno przelotne, jak i ciągłe, a nawet lokalne burze. Z burzami mogą być związane silne opady do 15-25 mm, porywisty wiatr do 80 km/h, jak i grad. Po przejściu frontu następować będzie poprawa aury. Znów przybędzie słońca, aczkolwiek niewykluczone, że w chłodnym powietrzu punktowo rozwiną się pojedyncze chmury z przelotnym deszczem.
Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21
℃ nad morzem, 22-26℃ w większości kraju do 27℃ na Nizinie Śląskiej i do 28-32℃ na wschodzie oraz południowym wschodzie. W czasie przechodzenia frontu przejściowo może być tylko ok. 19℃.
Wiatr umiarkowany, okresami nieco silniejszy, północno-zachodni, na wschodzie początkowo także południowy.

Środa, 27 lipca

W środę zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami na Pomorzu, krańcach południowych oraz południowo-wschodnich wzrastające czasami do dużego, z szansą na niewielkie, przelotne opady deszczu.
Będzie umiarkowanie ciepło: od 18-19
℃ na Wybrzeżu, 20-22℃ na północy, 23-24℃ w centrum  do 25-26℃ gdzieniegdzie na południu.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, nad morzem mocniej, w porywach do ok. 50 km/h, z kierunków zachodnich, jak i północnych.

Czwartek, 28 lipca

W czwartek niemal w całej Polsce zapowiadamy przyjemną pogodę, ze słońcem i bez deszczu. Lekko pokropić może tylko lokalnie na Podhalu, w Tatrach i krańcach północnych.
Minimalnie cieplej: od 18-22
℃ na północy (najchłodniej w strefie nadmorskiej), 23-26℃ w głębi kraju do 27℃ na Dolnym Śląsku i wschodzie Małopolski.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, z kierunków zachodnich oraz północnych.

Piątek, 29 lipca

W piątek do zachodniej, południowej i środkowej Polski w ciągu dnia może wkroczyć front atmosferyczny, w związku z tym spodziewamy się tam stopniowego wzrostu zachmurzenia, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz, ale nie powinno być tych zjawisk jeszcze dużo. Im dalej na wschód i północ, tym więcej słońca i mniejsze prawdopodobieństwo opadów.
Poza Wybrzeżem i północno-wschodnimi regionami, gdzie słupki rtęci pokażą 21-25
℃, zrobi się gorąco, do 26-29℃, a punktowo nawet 30℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, zacznie skręcać na kierunki wschodnie.

Sobota, 30 lipca

W sobotę Polska powinna podzielić się pogodowo. Podczas gdy na zachodzie i północy będzie pogodnie i ciepło, do 24-27℃, to w innych regionach najprawdopodobniej da o sobie znać front z opadami deszczu i burzami, które przybiorą postać zarówno przelotną, jak i ciągłą (wielkoskalową). Jeżeli wystąpią te drugie opady, wówczas temperatura nawet w pełni dnia może mieć problemy z przekroczeniem 20-21℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych oraz wschodnich, na południowym wschodzie także ze zmiennych.

Niedziela, 31 lipca

W niedzielę nadal to na wschodzie i południowym wschodzie mamy największą szansę na deszcz, a im dalej na zachód, tym pogodniej. Przełoży się to na temperaturę, która w miejscach pogodniejszych będzie o kilka stopni wyższa niż na zachmurzonym wschodzie i przekroczy 25℃, ale raczej utrzyma się poniżej 30℃. 
Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH
 

Komentarze