piątek, 5 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. NIEMAL CAŁA POLSKA Z CHŁODNIEJSZYM POWIETRZEM

Fala upałów rozgościła się w Polsce na dobre. W czwartek na zachodzie było ponad 36℃. Dziś również w większości kraju pojawi się upał, ale wystąpią też burze i opady. Oznacza to, że jesteśmy na progu zmian, które zajdą w sam raz na weekend. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro na Pomorzu, Kujawach i zachodzie będzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przejściowo w strefie frontu również całkowite. Okresami wystąpią przelotne opady deszczu, stopniowo przemieszczające się na wschód i południowy wschód. Miejscami niewykluczone są też burze, ale z reguły nie będą to groźne czy liczne zjawiska. Towarzyszyć może im drobny grad, silniejszy wiatr do 60-70 km/h i mocniejsze opady do 20 mm. Jedynie przy wschodniej granicy jest szansa, że z burzami związane będą ulewy do 30 mm i punktowe porywy wiatru do 80 km/h.
Temperatura maksymalna wyniesie od 19
℃ na Wybrzeżu do 28-31℃ na południowym wschodzie. Nad resztą kraju zapowiadamy przyjemne 20-25℃, aczkolwiek w momencie przetaczania się frontu przez chwilę może być mniej niż 20℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, mocniej w czasie przechodzenia frontu, z północy oraz północnego zachodu, na Roztoczu także z kierunków zmiennych i południowych.

ZIMNA NOC
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko nad morzem, a początkowo również na południowym wschodzie, czasami duże. I wówczas lokalnie może padać słaby deszcz.
Poranek przyniesie niską temperaturę, od zaledwie 8
℃ na Przedgórzu Sudeckim, 9-12℃ w głębi kraju do 13-14℃ na Wybrzeżu i Podkarpaciu.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zróżnicowanych, ale z dominacją zachodnich, jak i północnych.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, z rana też w Karpatach, od czasu do czasu duże. W Tatrach, na Pomorzu i Żuławach gdzieniegdzie spodziewamy się niewielkich, przelotnych opadów deszczu.
Na termometrach w najcieplejszej chwili dnia zobaczymy od 18-20
℃ w strefie nadmorskiej oraz na Pogórzu, 22-24℃ w większości kraju do 25℃ w województwach zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, zwykle z kierunków północnych.

W poniedziałek na ogół będzie dość pogodnie, aczkolwiek miejscami w pasie północnym oraz południowym niekiedy może zbierać się trochę więcej chmur, które przyniosą przelotne opady deszczu.
Temperatura bez zmian: nad morzem i w miejscowościach podgórskich słupki rtęci nie przekroczą 20
℃, w głębi kraju odnotujemy 22-24℃, a na zachodzie 25-26℃.
Wiatr słaby bądź umiarkowany, północny i północno-wschodni.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze