czwartek, 4 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA PIATEK. BURZE ZACZNĄ WYPIERAĆ UPALNĄ MASĘ POWIETRZA


Upały rozgościły się w Polsce. Wczoraj w Słubicach temperatura przekroczyła 33℃, a dziś będzie jeszcze goręcej. Ponadto na niebie dominuje słońce i nie ma mowy o żadnych opadach. W piątek również czeka nas męczący żar, ale jest szansa, że na chłodnym froncie, jaki wkroczy do Polski, gdzieniegdzie popada oraz zagrzmi.

Jutro zachmurzenie małe, po południu i wieczorem na Pomorzu oraz zachodzie wzrastające do dużego, w związku ze zbliżającym się chłodnym frontem atmosferycznym. Na jego linii nie wykluczamy przelotnych opadów deszczu i burz, które mogą mieć umiarkowany przebieg, z ulewnymi opadami do 15-20 mm, miejscami 30 mm, opadami gradu i porywistym wiatrem do 80 km/h.
Bez upału tylko na Pogórzu Karpackim, Podlasiu i Pomorzu Zachodnim, gdzie odnotujemy 27-29
℃. Poza tym 30-33℃, a na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, jak i punktowo w Wielkopolsce aż 34-36℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z południa i południowego wschodu, z tendencją do skręcania od zachodu na zachodni i północno-zachodni. 

CIEPŁA NOC, ALE CZASAMI BURZOWA
W nocy w pasie od Mazur i Podlasia po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk będzie pogodnie. Nad resztą kraju da się we znaki front, dlatego zapowiadamy więcej chmur, okresami przelotne opady deszczu i burze. Związane będą z nimi silniejsze porywy wiatru do 65 km/h, początkowo 75 km/h oraz intensywne opady deszczu o wysokości 15-25 mm.
O świcie słupki rtęci na przeważającym obszarze kraju pokażą 15-18
℃, a na Mazowszu i Podbeskidziu nawet 19℃. Chłodniej będzie na zachodzie, Pomorzu (bez Wybrzeża) i w Bieszczadach - 13-14℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, przed frontem z południa, jak i południowego wschodu, zaś po jego przejściu z zachodu i północnego zachodu.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND
W sobotę zachmurzenie umiarkowane, czasami duże. Na wschodzie i południu, a początkowo także w centrum, spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Miejscami przejdą również burze, które mogą mieć umiarkowane natężenie, z obfitym deszczem do ok. 20 mm, gradem i porywami wiatru do 75 km/h.
Temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 21
℃ do 25℃. Chłodniej nad morzem oraz lokalnie w miejscowościach podgórskich - 18-20℃, a cieplej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu — od 27℃ do 31℃.
Wiatr umiarkowany, z reguły północno-zachodni, na Roztoczu początkowo zmienny.

W niedzielę zachmurzenie z reguły umiarkowane. Padać nigdzie nie powinno.
Upały wszędzie ustąpią. Maksymalnie odnotujemy od 18-20
℃ na Wybrzeżu i krańcach południowych, 22-24℃ w głębi kraju do 25℃ na zachodzie.
Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze