wtorek, 2 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. DUŻO SŁOŃCA I POWRÓT UPAŁÓW

Polska dostaje się pod wpływ wyżu, stąd mamy coraz więcej słońca, znacznie mniej opadów i stopniowo rosnącą temperaturę. W środę już niemal do całej Polski wróci nie tylko gorące, ale i suche lato. Oto szczegóły.

Jutro w większości kraju będzie pogodnie. Tylko lokalnie w Tatrach i na Podhalu może zebrać się nieco więcej chmur ze słabym, przelotnym deszczem.
Temperatura pójdzie w górę: zapowiadamy od 23-25
℃ na południu Małopolski i Podkarpacia oraz na Suwalszczyźnie, ok. 27℃ w centrum do 30-32℃ na zachodzie i nawet 33℃ w rejonie Słubic.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków, ale z coraz wyraźniejszą przewagą kierunków południowych.

SPOKOJNA I CIEPLEJSZA NOC
W nocy zachmurzenie małe, jedynie miejscami początkowo jeszcze umiarkowane, ale padać już nie powinno.
O wschodzie słońca na termometrach zobaczymy od 11
℃ na Pogórzu Karpackim, 12-14℃ na wschodzie oraz w centrum do 16-19℃ w regionach zachodnich i do 20℃ na Pomorzu Zachodnim.
Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, jak i wschodni.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek od morza po góry będzie słonecznie.
Temperatura maksymalna wyniesie od 25-26
℃ na Pogórzu, 27-30℃ na wschodzie i w centrum, 31-34℃ na zachodzie, Kujawach i Pomorzu do 35-36℃ przy zachodniej granicy, od Szczecina po Słubice.
Wiatr słaby bądź umiarkowany, z kierunków południowych oraz wschodnich.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie i Pomorzu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia na chłodnym froncie atmosferycznym przelotnych opadów deszczu i burz. Niektóre z nich będą gwałtowne, połączone z wichurami do 80-90 km/h, intensywnym deszczem do 30 mm, a punktowo także z gradem.
Gorąca masa powietrza utrzyma się w większości Polski. Przewidujemy od 22-26
℃ na krańcach północno-zachodnich, 27-28℃ na Podlasiu i w rejonach podgórskich, 29-31℃ w głębi kraju do 32-34℃ na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. Punktowo w woj. lubuskim oraz wielkopolskim niewykluczone są wzrosty temperatury do 35℃.
Wiatr słaby albo umiarkowany, w burzach, jak i na linii frontu dość silny, z kierunków południowych, po przejściu frontu skręcający szybko na północno-zachodni.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze