poniedziałek, 1 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA WTOREK. CORAZ CIEPLEJ I WIĘCEJ SŁOŃCA, A DESZCZ TYLKO MIEJSCAMI

Po bardzo deszczowym, a w sporej części Polski też mokrym weekendzie, początek tygodnia przynosi nam poprawę pogody. Jest coraz więcej słońca, a temperatura rośnie. Wtorek również zapowiada się przyjemnie ciepło, ale nie upalnie, a opady deszczu czy burze wystąpią jedynie miejscami i nie będzie ich dużo. Oto szczegóły.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i południu gdzieniegdzie duże, z przelotnymi opadami deszczu. Na południowym wschodzie niewykluczone są także burze i wówczas deszcz przez chwilę popada mocniej, do 10-15 mm. Możliwy będzie też mały grad, jak i silniejszy wiatr, w porywach do 60 km/h. Burze nie są jednak pewne. Wieczorem komórki opadowe zaczną systematycznie zanikać.
Najchłodniej nad morzem i Podhalu, gdzie odnotujemy 20-21
℃. W głębi kraju będzie 23-26℃, a na Ziemi Lubuskiej 27℃, w rejonie Słubic 28℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków zachodnich oraz północnych.

POGODNA NOC
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na południowym wschodzie w pojedynczych miejscach jeszcze może być duże, z szybko zanikającymi, drobnymi opadami deszczu.
O świcie na termometrach zobaczymy od 11
℃ na Podhalu i Suwalszczyźnie, 13℃ w centrum, 16℃ w województwach zachodnich do 17℃ w zachodniej części Wybrzeża.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ I CZWARTEK
W środę niemal w całej Polsce będzie pogodnie. Mały wyjątek stanowić mają góry oraz obszary podgórskie i być może krańce wschodnie, gdzie jest niewielkie ryzyko wystąpienia symbolicznego deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 24
℃ na Podhalu, 25-27℃ na wschodzie, południu i w centrum do 28-31℃ w pasie od Pomorza i Żuław po Opolszczyznę i Dolny Śląsk oraz do 32-33℃ przy zachodniej granicy.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, na zachodzie z dominacją kierunków południowych. 

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Padać nigdzie nie będzie.
Coraz goręcej. W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy od 26-27
℃ na Pogórzu Karpackim i Suwalszczyźnie, 28-30℃ w centrum, 31-32℃ w pasie od Gdańska po Poznań, Wrocław i Legnicę do 33-35℃ na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych oraz wschodnich.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze