wtorek, 23 sierpnia 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. POGODA BEZ ZMIAN. BĘDZIE CIEPŁO, LOKALNIE UPALNIE, ALE BURZOWO

Pogoda w naszym kraju pozostaje dynamiczna. Znajdujemy się wciąż pod wpływem frontu, który dzieli nasz kraj na chłodniejszy zachód i gorący wschód i zarazem przyczynia się do powstawania groźnych ulew z burzami. W środę w tej kwestii właściwie nic się nie zmieni.

Jutro na zachodzie i północnym zachodzie powinno być dość pogodnie. Poza tym zapowiadamy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami. Miejscami mogą też przejść burze z gradem, porywami wiatru do 70 km/h oraz intensywnym deszczem do 20 mm. Nieco silniejsze zjawiska przewidujemy w pasie od Karpat i Roztocza po Mazury i Warmię. Tam możliwe jest tworzenie się nieco większych układów konwekcyjnych, które zarazem punktowo doprowadzą do wyższych sum opadowych, nawet do 30 mm.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 22-23
℃ na Podhalu i Przedgórzu Sudeckim, 27℃ w centrum do 30-31℃ na Mazowszu oraz Podlasiu.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z kierunków wschodnich, jak i północnych.

W NOCY POLSKA BĘDZIE PODZIELONA
W nocy na zachodzie, Pomorzu oraz Kujawach będzie pogodnie. W innych regionach od czasu do czasu nie wykluczamy wzrostu zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu i burz. Co prawda będą to wyłącznie lokalne zjawiska i mniej liczne niż za dnia, niemniej jednak mogą im towarzyszyć intensywne opady deszczu do 10-20 mm.
O wschodzie słońca termometry pokażą od 14-15
℃ u podnóża gór, 16-18℃ w większości kraju do 19℃ w rejonie Zatoki Gdańskiej.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, z kierunków wschodnich i północnych.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek zachmurzenie umiarkowane, niekiedy duże. Wyłączając zachodnią, północno-zachodnią Polskę i być może krańce wschodnie, spodziewamy się punktowych, przelotnych opadów deszczu oraz burz. W czasie ich trwania popada ulewnie, do 15-25 mm. Pojawi się też ryzyko drobnego gradu i porywów wiatru do 70 km/h.
Bardzo ciepło i gorąco: od 23-25
℃ u podnóża gór i na Wybrzeżu, 26-28℃ na zachodzie i w centrum do 29-31℃ w dzielnicach wschodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni oraz północny.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu, zachodzie i częściowo południu wzrastające do dużego, z szansą na przelotne deszcze oraz burze, niektóre z gradem, silniejszym wiatrem i opadami do ok. 20 mm.
Temperatura maksymalna wyniesie od 24-25
℃ w strefie nadmorskiej i w kotlinach sudeckich, 26-27℃ na zachodzie i Pomorzu, 28-30℃ w głębi kraju do 31-32℃ na Mazowszu, Mazurach i Podlasiu.
Wiatr słaby albo umiarkowany, z kierunków wschodnich.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze