środa, 21 września 2022

POGODA NA CZWARTEK. BĘDZIE CHŁODNO, ALE OPADY ZACZNĄ ZANIKAĆ

Pogoda za oknami jest już totalnie jesienna. Zrobiło się chłodno, a niebo często przykrywają chmury niosące deszcz. Miejscami pojawiają się nawet burze. W czwartek zapowiadamy kontynuację niskiej temperatury, ale jest szansa, że deszczu będzie nieco mniej. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro na zachodzie i północnym zachodzie będzie dość pogodnie. Poza tym zapowiadamy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu, a wysoko w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Punktowo niewykluczone są nawet pojedyncze, słabe burze. Prognozowana suma opadów miejscami wyniesie 5-10 mm.
W pełni dnia na termometrach zobaczymy z reguły 13-16
℃, tylko na Pogórzu Karpackim chłodniej — od 8℃ do 12℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków północnych.

BARDZO ZIMNA NOC
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie, wschodzie, aż po Pomorze Gdańskie momentami duże, z przelotnymi, stopniowo słabnącymi oraz zanikającymi opadami deszczu, w górach deszczu ze śniegiem albo śniegu. Poranek gdzieniegdzie przyniesie rozwój mgieł i zamgleń. Niektóre ograniczą widzialność poniżej 500 metrów.
O świcie w większości kraju odnotujemy 3-6
℃. Jeszcze chłodniej będzie w kotlinach karpackich i sudeckich, gdzie zapowiadamy 0-2℃, z przygruntowymi przymrozkami. Cieplejsze klimaty zapanują jedynie nad samym morzem (ok. 8℃).
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zachodnich, jak i północnych, okresami ze zmiennych.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK I SOBOTĘ
W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, niekiedy duże. Na wschodzie niewykluczone są przelotne i lokalne opady deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 10-12
℃ w miejscowościach podgórskich, 13-16℃ w głębi kraju do 17℃ w regionach zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych oraz zachodnich, na zachodzie okresami też z południowych.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, tylko czasami duże, ale jedynie w górach, na północnym zachodzie i północnym wschodzie jest niezbyt spore ryzyko pojawienia się słabego deszczu.
Będzie nieco cieplej: od 13-14
℃ na Podlasiu, Mazurach i Pogórzu, 15-16℃ w centrum do ok. 18℃ na Śląsku.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze