wtorek, 20 września 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. JESIENNA POGODA NIE USTĘPUJE

Lato zupełnie wyprowadziło się z Polski. Od kilku dni niemal wszędzie często się chmurzy, wieje, mocno pada, a w górach sypie. Jest też zimno, miejscami nie więcej niż 10℃. W środę na rewolucję w pogodzie nie mamy najmniejszych szans.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, ale punktowo nieco silniejsze. Wysoko w górach nadal sypać będzie śnieg. Na dodatek, w pojedynczych miejscach jest szansa na słabe, rozproszone burze, w czasie których istnieje ryzyko pojawienia się drobnego gradu. Prognozujemy, że średnia suma opadów za cały dzień wyniesie od 5 mm do 10 mm.
Chłodno: od zaledwie 8-10
℃ na Pogórzu, 13-14℃ na wschodzie i południowym wschodzie, 15℃ w centrum do 17℃ na krańcach zachodnich.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, z północy, jak i północnego zachodu.

ZIMNA, LOKALNIE WILGOTNA NOC
W nocy zachmurzenie umiarkowane bądź duże. Od czasu do czasu, przede wszystkim w okolicach Zatoki Gdańskiej, na krańcach południowych oraz na południowym wschodzie, pojawią się przelotne opady deszczu, a w górach śniegu albo śniegu z deszczem. Będą one jednak słabsze i mniej liczne niż za dnia, do kilku mm.
O wschodzie słońca termometry pokażą od 3
℃ na Podhalu, ok. 5℃ w centrum do 8-9℃ w strefie nadmorskiej.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków północnych i zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek zachmurzenie umiarkowane, lokalnie, głównie na wschodzie, południu oraz w centrum, także duże, z przelotnymi opadami deszczu o sumie do ok. 5 mm. Wysoko w górach zapowiadamy opady deszczu ze śniegiem i śniegu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 10-12
℃ w obszarach podgórskich do 13-16℃ na pozostałym obszarze kraju.
Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.

W piątek już tylko na wschodzie oraz południowym wschodzie w ciągu dnia zbierze się nieco więcej chmur, które mogą przynieść nieliczne, przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie.
Na termometrach w najcieplejszej chwili dnia zobaczymy od 11-13
℃ na Pogórzu Karpackim, 15℃ w centrum do 17℃ na zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, jak i północny, gdzieniegdzie w województwach zachodnich także z kierunków południowych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze