piątek, 2 września 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. NIEMAL WSZĘDZIE SUCHO. TEMPERATURA BEZ ZMIAN

Za nami bardzo zimna noc. Pierwszy raz w tym sezonie pojawiły się przygruntowe przymrozki. W Białymstoku temperatura tuż nad ziemią spadła do -1℃. Obecnie zrobiło się oczywiście znacznie cieplej i nie brakuje również słońca. Bardzo podobne prognozy mamy na sobotę.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północnych oraz na południowym wschodzie czasami też duże. Na wschodzie oraz południu Podkarpacia, na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej nie wykluczamy słabych, przelotnych opadów deszczu.
Słupki rtęci w pełni dnia pokażą przeważnie 19-22
℃, tylko od Gdańska po Suwałki, jak i na Pogórzu, będzie chłodniej, od 16℃ do 18℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków wschodnich, a na północnym wschodzie także z północnych.

KOLEJNA ZIMNA NOC
W nocy w większości kraju będzie pogodnie i tylko punktowo na południu może przybywać chmur mogących przynosić niewielkie, wręcz symboliczne opady deszczu.
Zaledwie 4-7
℃ odnotujemy o świcie w regionach północno-wschodnich oraz na Podhalu. W głębi kraju będzie 8-12℃, a na Ziemi Lubuskiej 13℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków wschodnich.

PROGNOZA POGODY NA NASTĘPNE DWA DNI
W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie na południu duże i tam, przede wszystkim w górach i w miejscowościach podgórskich, zapowiadamy słabe opady deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 17-18
℃ na krańcach południowych, w okolicach Suwałk i Zatoki Gdańskiej, 20-22℃ w większości kraju do 23℃ na zachodzie.
Wiatr słaby albo umiarkowany, z kierunków wschodnich, na Mazurach oraz Podlasiu również z północnych.

W poniedziałek jedynie wzdłuż południowej i południowo-zachodniej granicy, jak i na wschodzie Pomorza, od czasu do czasu spodziewamy się nieco większego zachmurzenia i drobnych opadów deszczu. W pozostałej części Polski dzień upłynie pogodnie, ze słabym oraz umiarkowanym wiatrem wiejącym ze wschodnich i północnych kierunków.
Zrobi się cieplej: w pełni dnia odnotujemy od 18
℃ na północnym wschodzie i Podhalu, ok. 22℃ w centrum do 23-24℃ na zachodzie, południowym wschodzie i w rejonie Tarnowa.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze