piątek, 28 października 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. BARDZO CIEPŁY POCZĄTEK WEEKENDU, ALE OKRESAMI MOŻE PADAĆ


O pogodzie w ostatnich dniach nie można wiele pisać, ponieważ jest ona wyjątkowo nudna. Nie brakuje słońca, pada niewiele, a temperatura osiąga anomalne, jak na koniec października, wartości. W sobotę w tej kwestii za wiele się nie zmieni, ale warto zaznaczyć, iż miejscami pojawią się opady.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie, zachodzie oraz krańcach wschodnich, możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Rano punktowo mogą jeszcze zalegać mgły i niskie chmury.
Będzie bardzo ciepło: od 15-17
℃ na północy i w Bieszczadach, 18-21℃ w większości kraju do 22℃ na Opolszczyźnie.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, na północy czasami silniej, w porywach do 40-50 km/h, z reguły z kierunków zachodnich.

W NOCY TROCHĘ POPADA
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, szczególnie w centrum i na południowym wschodzie. Padać ma jednak na ogół niezbyt mocno.
O świcie zapowiadamy wyrównaną temperaturę, w granicach 8-11
℃.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, z zachodu, jak i południowego zachodu.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, niekiedy duże i na południowym wschodzie zapowiadamy przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej części dnia.
Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15
℃ w Bieszczadach oraz na północnym wschodzie, 17-18℃ w centrum, 20℃ w Krakowie do 22-24℃ w dzielnicach południowo-zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jak i południowych.

W poniedziałek od rana w wielu miejscach zalegać mogą bardzo gęste mgły, zamglenia oraz niskie chmury warstwowe. Z biegiem dnia aura zacznie się poprawiać i po południu już na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie oraz sucho, ale istnieje cień szansy, że punktowo stratusy zdołają przetrwać do godzin popołudniowych.
W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy od 13-15
℃ na Wybrzeżu, Mazurach i Podlasiu, 16-18℃ w centrum do 20-21℃ na południu i do nawet 22-23℃ lokalnie na Podbeskidziu i w Małopolsce. Najwyższą temperaturę zmierzymy prawdopodobnie w okolicach Nowego Sącza
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowy.

W najbliższych dniach na blogu zajdą niewielkie zmiany. Prognoza tygodniowa wyjątkowo pojawi się w sobotę w godzinach wieczornych, natomiast od niedzieli do wtorku prognozy nie będą się ukazywać, aczkolwiek w razie pytań na pewno odpowiem na czacie :)

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze