czwartek, 27 października 2022

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK. NA TERMOMETRACH LATO. MOŻLIWE NAWET 23 STOPNIE!

Wkroczyliśmy w kolejny już w ostatnich tygodniach okres ze stabilną pogodą. Blisko Polski znalazł się wyż, który sprowadza nam nie tylko sporo słońca, ale i coraz wyższą temperaturę. W piątek miejscami będzie już ponad 20℃, ale żeby nie było całkowicie nudno, czasami trochę popada.

Jutro o poranku miejscami będą zalegać gęste mgły, zamglenia oraz niskie chmury. W ciągu dnia na ogół zapowiadamy umiarkowane zachmurzenie, ale gdzieniegdzie, zwłaszcza na północy i częściowo wschodzie, może ono wzrastać do dużego i wówczas niewykluczone będą przelotne, słabe opady deszczu.
Maksymalnie zapowiadamy od 14
℃ na Suwalszczyźnie, w centrum już 18℃, a na południowym zachodzie oraz krańcach zachodnich nawet 21-23℃.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z południa, jak i południowego zachodu.

WYJĄTKOWO CIEPŁA NOC
W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami na północnym wschodzie duże i tam jest szansa na niewielkie, przelotne opady deszczu. O poranku, głównie w kotlinach, dolinach oraz w okolicach Mazur, utworzą się niskie chmury, mgły oraz zamglenia, niektóre ograniczające widzialność poniżej 500 m.
O wschodzie słońca termometry pokażą od 8
℃ na Pogórzu, Kielecczyźnie i w rejonie Krakowa, 11℃ w centrum do aż 14℃ przy południowo-zachodniej granicy.
Wiatr powieje umiarkowanie, z kierunków zachodnich i południowych.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND
W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, a w niedzielę małe bądź umiarkowane. Możliwe, że w pierwszy dzień weekendu, zwłaszcza na północnym wschodzie, spadnie słaby deszcz, a początkowo będą nam także dokuczać mgły, jak i warstwowe chmury.
Temperatura maksymalna wyniesie: w sobotę od 15-16
℃ na północy i na południu Podkarpacia, 19℃ w centrum do 21-22℃ na Śląsku oraz w Małopolsce, a w niedzielę od 14℃ na Podlasiu, 17-19℃ w centrum, 21℃ w Krakowie do 23-24℃ na krańcach południowo-zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, w sobotę na północy i północnym wschodzie dość silny, w porywach do 40-50 km/h, z kierunków zachodnich i południowych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze