środa, 26 października 2022

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK. BĘDZIE CIEPŁO I POGODNIE, ALE JEDNA RZECZ MOŻE PRZESZKODZIĆ

Po burzowym wtorku, środa przynosi uspokojenie pogody. Cały czas jest też ciepło, jak na październik, ale nie są to wartości aż tak wysokie, jak w zeszłym tygodniu. Czwartek również zapowiada się z wysoką temperaturą i rozpogodzeniami, ale mogą pojawiać się w tej kwestii wyjątki.

Jutro na ogół prognozujemy umiarkowane zachmurzenie, które nie przyniesie opadów. Rano w wielu miejscach będą jednak zalegać gęste mgły oraz niskie chmury. Im dalej na wschód i północ, tym szansa na ich wystąpienie jest większa. Co prawda z biegiem dnia zjawiska zaczną szybko zanikać, ale niewykluczone, że punktowo utrzymają się nawet do godzin okołopołudniowych.
Ciepło: od 14
℃ na Suwalszczyźnie, 17℃ w centrum do 19-20℃ na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z zachodu, jak i południowego zachodu.

W NOCY KOLEJNA PORCJA MGIEŁ
W nocy w większości kraju będzie pogodnie, dopiero nad ranem na północnym zachodzie zachmurzenie wzrośnie i punktowo pojawi się słaby deszcz. O świcie w wielu regionach powitają nas też mgły, które wygenerują niskie chmury i ograniczą widzialność nawet poniżej 200-300 m. Mogą one się uformować wszędzie, ale szczególnie w kotlinach oraz w pasie północnym.
Słupki rtęci o świcie pokażą od 4
℃ na Podhalu, ok. 7℃ w centrum do 10-11℃ na Pomorzu i zachodzie.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków południowych.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK I SOBOTĘ
W kolejnych dwóch dniach przewidujemy umiarkowane, czasami duże zachmurzenie. W piątek na północy, zaś w sobotę na wschodzie, możliwe są niewielkie, przelotne opady deszczu. Na początku dnia mogą nam również dokuczać mgły wraz z niskim zachmurzeniem warstwowym, a nawet z mżawką.
Temperatura maksymalna wyniesie: w piątek od 14
℃ na Podlasiu i w Bieszczadach, 16℃ w Warszawie, 18℃ w Krakowie, 20-22℃ na zachodzie oraz południowym zachodzie do nawet 23℃ w rejonie Legnicy i Jeleniej Góry, a w sobotę od 16℃ na północy i w Bieszczadach, ok. 19℃ w centrum do 21-23℃ w Małopolsce i na Nizinie Śląskiej.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze