wtorek, 25 października 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. BĘDZIE WIĘCEJ SŁOŃCA, A NA TERMOMETRACH PRAWIE 20 STOPNI

Dynamizm w pogodzie przejściowo wzrósł. Fronty atmosferyczne przechodzące przez Polskę nie przyniosły nam znacznego ochłodzenia, ale za to sprowadziły więcej chmur, deszcz, a nawet lokalne burze! Tymczasem w środę powróci znacznie stabilniejsza, miejscami wręcz monotonna aura. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro na zachodzie i południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad resztą kraju zachmurzenie początkowo może być większe, ale i tam z biegiem dnia zacznie szybko przybywać słońca. Gdzieniegdzie na północnym wschodzie oraz krańcach wschodnich nie wykluczamy słabych, przelotnych opadów deszczu.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 12-13
℃ na północnym wschodzie, 16℃ w centrum do 18-19℃ na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków zachodnich, jak i południowych.

DOŚĆ CIEPŁA I POGODNA NOC
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, ale nad ranem, gdy pojawią się mgły, niektóre gęste ograniczające widzialność do 100-500 m, może ono wzrastać do dużego. Największe ryzyko mgieł mamy na północy oraz w kotlinach. Nigdzie nie powinno padać.
O poranku odnotujemy na ogół od 5
℃ do 9℃. Cieplej będzie na krańcach południowo-zachodnich - 10-11℃, a chłodniej na Podhalu, ok. 4℃.
Wiatr powieje z kierunków zachodnich i południowych, słabo albo umiarkowanie.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie lokalnie duże. Nad morzem spodziewamy się niewielkich, przelotnych opadów deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 14
℃ na Mazurach i Podlasiu, 17℃ w centrum do 19℃ w dzielnicach zachodnich i południowo-zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni oraz południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, czasami, przede wszystkim na północy i północnym wschodzie, wzrastające do dużego i tam spodziewamy się zarazem przelotnych opadów deszczu.
Nadal ciepło, a nawet bardzo ciepło: od 14
℃ na Podlasiu, 17-18℃ w Warszawie i Krakowie do aż 20-22℃ na zachodzie Wielkopolski, na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W rejonie Legnicy i Jeleniej Góry nie wykluczamy aż 23℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze