środa, 16 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK. CORAZ WIĘCEJ AKCENTÓW ZIMOWYCH W POLSCE

Po wielu ciepłych i pogodnych dniach nadchodzą zmiany. Do Polski spływa z północnego wschodu coraz chłodniejsze powietrze. Miejscami pojawiają się także opady, ale na razie głównie deszczu. Tymczasem jutro, gdy zrobi się jeszcze chłodniej, opady zaczną przyjmować różnorodną postać. Zapraszamy na szczegóły.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu, a w ciągu dnia również lokalnie na wschodzie i północnym wschodzie, możliwe są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza na Warmii, Mazurach, Podlasiu i w górach, także śniegu. Pod wieczór inna strefa opadowa zaznaczy się wzdłuż południowo-zachodniej i zachodniej granicy, ale tam oczekujemy głównie deszczu.
Będzie zimno, maksymalnie od 0
℃ na Podlasiu, 3℃ w centrum do 5-6℃ na południowym zachodzie.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, w regionach zachodnich czasami mocniej, w porywach do 40-50 km/h, potęgując odczucie zimna, z kierunków wschodnich.

W NOCY MRÓZ I OPADY
W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie możliwe też rozpogodzenia. Na południu i krańcach zachodnich wystąpią opady śniegu i śniegu z deszczem, na południu Śląska oraz Małopolski też deszczu, przejściowo marznącego powodującego gołoledź. Okresami mogą mieć one umiarkowane natężenie, do 5 mm. Na drogach będzie ślisko, pojawią się oblodzenia. Również od Zatoki Gdańskiej i Podlasia po dzielnice wschodnie może padać, ale jedynie symbolicznie i będzie to tylko śnieg, wyłącznie w rejonie Trójmiasta także deszcz ze śniegiem i deszcz.
O świcie słupki rtęci pokażą od -3
℃ do -1℃, lokalnie -4℃. Cieplej na południu Śląska i w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej, ok. 0℃, a nawet delikatnie powyżej.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze wschodu i północnego wschodu.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK I SOBOTĘ
W piątek na południu i południowym zachodzie pochmurno z przejaśnieniami, pod wieczór również z rozpogodzeniami. Na froncie atmosferycznym pojawią się opady śniegu, początkowo, głównie na obszarach przygranicznych, także śniegu z deszczem i deszczu. Opady mają mieć natężenie słabe i umiarkowane, a prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami wyniesie do ok. 5 cm. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie. Na pozostałym obszarze kraju prognozujemy znacznie więcej chwil ze słońcem, ale chmury również się pojawią i jest szansa, że czasami, głównie na wschodzie i północy, popada z nich drobny śnieg, bliżej morza deszcz ze śniegiem albo deszcz.
Temperatura maksymalna wyniesie od -1
℃ do 2℃, cieplej na zachodzie, Wybrzeżu, południu Śląska i Małopolski, do 3-4℃.
Wiatr umiarkowany, na wschodzie wciąż silniejszy, wschodni i północno-wschodni.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, czasami, zwłaszcza w górach, na wschodzie i północy duże i tam spodziewamy się przelotnych opadów śniegu, a na Wybrzeżu śniegu z deszczem. Zatem jest szansa, że krajobrazy w kolejnych miejscach choć trochę się zabielą.
Cały czas zimno: odnotujemy od -2
℃ do 1℃, tylko nad morzem i gdzieniegdzie na zachodzie 2-4℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków północnych oraz wschodnich.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze