czwartek, 17 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK. BĘDZIE ZIMNO I MIEJSCAMI SPADNIE ŚNIEG

Pogoda się zmienia. Polska dostaje się pod wpływ zimnych mas powietrza, dlatego temperatura coraz mocniej spada, miejscami już poniżej 0℃, a opady, które przyjmowały postać deszczu, śmielej zaczynają przechodzić w śnieg. W piątek opadów białego puchu będzie jeszcze więcej i gdzieniegdzie nawet w pełni dnia słupek rtęci pokaże ujemne wartości.

W piątek na południu dużo chmur i niewiele przejaśnień. Będą one pojawiać się głównie w drugiej części dnia. Okresami wystąpią opady, niekiedy o umiarkowanym natężeniu, do 5 mm/cm. Na południowym zachodzie zapowiadamy mieszankę deszczu i śniegu, ale już nieco bardziej na wschód padać ma sam śnieg, tylko początkowo przy południowej granicy lokalnie także deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Drogi i chodniki będą bardzo śliskie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko czasami na wschodzie i północnym wschodzie duże, z szansą na symboliczny śnieg.
Chłodno: w najcieplejszej chwili dnia termometry nie przekroczą 0-2
℃, a nad morzem 3℃, przy czym gdzieniegdzie w regionach wschodnich przez cały dzień może trzymać słaby mróz do -1℃.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, ze wschodu oraz północnego wschodu.

W NOCY TAKŻE MOŻE PRÓSZYĆ
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na wschodzie, południu i północy możliwe są przelotne opady śniegu. Z reguły będzie wyłącznie prószyć, tylko bliżej Wybrzeża nie wykluczamy trochę silniejszych opadów.
Temperatura minimalna wyniesie od -7
℃ do -3℃, cieplej na plażach bałtyckich, ok. -1℃.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, na ogół ze wschodu, jak i północnego wschodu.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND
W sobotę zachmurzenie małe bądź umiarkowane, czasami, głównie na północy, też duże i zarazem tam jest największe prawdopodobieństwo na przelotne opady śniegu, a nad morzem także śniegu z deszczem. Na Pomorzu popadać może odrobinę mocniej i tam przewidywana suma opadów wynosi do 5 mm.
Nadal zimno, maksymalnie odnotujemy od -3
℃ w rejonach podgórskich, -2℃/1℃ w większości kraju do 2-3℃ nad Bałtykiem, szczególnie na zachodzie Wybrzeża.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

W niedzielę w większości kraju będzie pogodnie, ale okresami na niebie pojawią się też chmury. Mimo to, jeżeli gdzieś pojawi się śnieg albo śnieg z deszczem, to słaby, przelotny i tylko punktowo w pasie województw południowych i wschodnich, jak i nad morzem.
Zrobi się minimalnie cieplej: od -2
℃ na północnym wschodzie, ok. 0℃ w centrum do 2-3℃ na Śląsku i Podhalu.
Wiatr słaby bądź umiarkowany, mocniejszy w strefie nadmorskiej, skręci na kierunki południowe.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze