piątek, 18 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. BĘDZIE MROŹNO, A MIEJSCAMI TAKŻE ŚNIEŻNIE

Ochłodzenie się nie zatrzymuje. W czwartek były miejsca, w których przez cały dzień trzymał lekki mróz. Pojawiły się też opady śniegu, ale niezbyt silne. Mrozi i prószy również w piątek, a w sobotę nie czekają nas w tej kwestii żadne większe zmiany. Oto szczegóły.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na północy, wschodzie i południowym wschodzie także duże. Okresami wystąpią przelotne opady śniegu, z reguły słabe, trochę mocniejsze nad morzem, głównie na zachodzie i w środkowej części Wybrzeża. Jednocześnie tam możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm.
Będzie zimno: od -4/-2
℃ na wschodzie, -1℃ w centrum do 1-2℃ na Ziemi Lubuskiej oraz Pomorzu Zachodnim.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, z kierunków zróżnicowanych.

MROŹNA, ALE NA OGÓŁ SPOKOJNA NOC
W nocy przeważnie będzie pogodnie, tylko na południowym wschodzie i Pomorzu utrzyma się większe zachmurzenie, z szansą na niewielkie, przelotne opady śniegu.
O świcie słupki rtęci pokażą przeważnie od -7
℃ do -4℃, z lokalnymi spadkami nawet do -8/-9℃. Cieplej będzie na Pomorzu, gdzie odnotujemy -3/0℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w strefie nadmorskiej mocniej, w porywach do ok. 50 km/h, z kierunków wschodnich oraz południowych.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę na wschodzie i krańcach południowych, a początkowo również na krańcach północno-zachodnich, prognozujemy sporo chmur i czasami drobne opady śniegu albo śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być pogodnie.
Temperatura maksymalna wyniesie od -2
℃ na Podlasiu, 0℃ w centrum do 2-4℃ na krańcach zachodnich, Śląsku i Podhalu.
Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, porywisty, do ok. 50 km/h, z kierunków wschodnich, jak i południowych.

Poniedziałek w wielu regionach rozpocznie się mglisto. Z biegiem dnia te nieprzyjemne zjawiska powinny odpuścić, ale to nie oznacza, że wszędzie zrobi się pięknie i słonecznie. Na niebie pozostanie bowiem dość dużo chmur, które gdzieniegdzie przyniosą nawet opady, ale bardzo słabe. Na wschodzie poprószy śnieg, a w głębi kraju spadnie mżawka, deszcz bądź deszcz ze śniegiem.
Zrobi się cieplej. Odnotujemy od 0-2
℃ na wschodzie, 4℃ w centrum do 6-7℃ w dzielnicach zachodnich oraz południowo-zachodnich.
Wiatr z kierunków południowych, w Karpatach częściej ze wschodnich, umiarkowany.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze