czwartek, 3 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK. BĘDZIE CIEPŁO, ALE CORAZ CZĘŚCIEJ MA SIĘ POJAWIAĆ DESZCZ

Choć temperatura już nieco spadła względem przełomu października i listopada, to w dalszym ciągu pozostaje wysoka. Ponadto nie brakuje słońca, a deszczu jest bardzo niewiele. W piątek padać może już nieco częściej, ale na termometrach cały czas będziemy widzieć mało listopadowe wartości.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, od zachodu i południowego zachodu wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem w pasie od Pomorza Zachodniego i Środkowego po centrum, Śląsk oraz Podhale, możliwe są opady deszczu, na ogół słabe, ale stopniowo się nasilające.
Będzie ciepło: od 9-10
℃ na Podlasiu, 13℃ w centrum do 16℃ w Małopolsce.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, ze wschodu oraz południowego wschodu, z tendencją do skręcania na zachodzie na zachodni, jak i północno-zachodni.

DESZCZOWA NOC
W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zapowiadamy sporo chmur i niewiele przejaśnień. Pojawi się za to sporo opadów deszczu, niekiedy o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów wyniesie średnio od 3 mm do 7 mm, ale lokalnie może sięgnąć nawet 10 mm.
Temperatura minimalna wyniesie od 6
℃ do 9℃, tylko wzdłuż wschodniej granicy 3-5℃.
Wiatr powieje słabo bądź umiarkowanie, na zachodzie z zachodu i północnego zachodu, zaś w dzielnicach wschodnich częściej z południowego wschodu.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND
W sobotę na zachodzie zacznie się rozpogadzać, a opady, jeśli się pojawią, będą wyłącznie słabe i lokalne. W innych regionach spodziewamy się kontynuacji aury ze sporym zachmurzeniem oraz z opadami deszczu o natężeniu słabym albo umiarkowanym. Miejscami spadnie do 2-5 mm wody, punktowo do 7 mm.
W pełni dnia słupki rtęci pokażą przeważnie od 9
℃ do 12℃. Cieplej będzie na południowym wschodzie, do 13℃, a chłodniej w obszarach podgórskich, 7-8℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy, jak i południowo-wschodni, poza tym zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i południowym wschodzie czasami duże i tam możliwe są zarazem słabe, przelotne oraz zanikające opady deszczu. Rano gdzieniegdzie mogą się jeszcze snuć mgły i zamglenia.
W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy od 10
℃ do 12℃, miejscami 9℃, a w rejonach podgórskich ok. 8℃. Rano, zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum, uważajmy na przymrozki, nie tylko przy gruncie.
Wiatr słaby albo umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze