piątek, 4 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ. W WIELU MIEJSCACH POJAWI SIĘ DESZCZ, A TEMPERATURA JESZCZE SPADNIE

Po wielu bardzo monotonnych dniach, w pogodzie zaczęły w końcu zachodzić zmiany. Temperatura nieco spadła, a na niebie pojawia się też coraz więcej chmur. Część z nich przyniesie niebawem trochę opadów, które zwłaszcza jutro mogą być nie tylko liczne, ale i silniejsze. Zapraszamy na szczegóły.

W sobotę zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, na zachodzie i Pomorzu również umiarkowane, przede wszystkim w drugiej części dnia. Poza Niziną Szczecińską, wszędzie wystąpią opady deszczu, które jednak na zachodzie, Wybrzeżu, Żuławach oraz Kujawach z biegiem godzin zaczną słabnąć i zanikać. Opady mają mieć natężenie słabe, okresami umiarkowane. Ich suma wyniesie średnio od 3 mm do 8 mm, lokalnie, zwłaszcza na wschodzie, częściowo w centrum i na południu, do 12 mm.
Chłodniej: słupki rtęci w pełni dnia pokażą najwyżej 8
℃ na Podhalu, 9-12℃ w większości kraju i 13℃ w Bieszczadach.
Wiatr wiać ma umiarkowanie, na wschodzie, jak i północnym wschodzie z południowego wschodu, nad resztą kraju z zachodu i północnego zachodu.

W NOCY PRZYMROZKI, OPADY I MGŁY
W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu, stopniowo słabnącymi i zanikającymi. Prognozowana suma wynosi od 2 mm do 5 mm, przy wschodniej granicy punktowo do 7 mm. Na pozostałym obszarze kraju padać nie będzie. Zapowiadamy za to więcej przejaśnień oraz rozpogodzeń. Nad ranem w wielu województwach utworzą się liczne, niskie chmury, silne zamglenia i mgły. Niektóre będą gęste i mogą ograniczać widzialność nawet poniżej 100 metrów.
Temperatura minimalna wyniesie od -2
℃ w kotlinach sudeckich, ok. 0℃ na południowym zachodzie, 2℃ w centrum do 5-8℃ na wschodzie, w Małopolsce i na Wybrzeżu.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK
W niedzielę nad morzem, na zachodzie i południowym zachodzie słonecznie. Poza tym od rana zalegać mają mgły oraz niskie chmury. Na dodatek, na wschodzie wciąż może padać deszcz. Po południu opady jednak całkowicie zanikną. Powoli zaczną również rozpraszać się stratusy, jednak istnieje pewne ryzyko, że lokalnie z ograniczoną widzialnością i zwiększonym zachmurzeniem będziemy mieli do czynienia praktycznie przez cały dzień.
Na termometrach w najcieplejszej chwili dnia zobaczymy od 9
℃ do 12℃, jedynie  w obszarach podgórskich trochę chłodniej, ok. 8℃.
Wiatr słaby bądź umiarkowany, z kierunków zachodnich, jak i południowych, niekiedy ze zmiennych.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe są słabe, przelotne opady deszczu.
Na termometrach bez większych zmian: od 9-10
℃ w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie do 11-14℃ na pozostałym obszarze kraju.
Wiatr umiarkowany i dość silny, punktowo w porywach do 40-50 km/h, z reguły południowo-zachodni.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze