czwartek, 24 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK. CIEPŁE MASY POWIETRZA ZACZNĄ OSIĄGAĆ PRZEWAGĘ


Nad Polską ścierają się dwie pory roku. Od zachodu próbuje wkroczyć jesień, ale ze wschodu cały czas podrzucane są kolejne porcje zimna oraz opadów śniegu, co odczuwamy głównie w centralnej oraz wschodniej części kraju. W piątek przewagę zacznie jednak osiągać ciepło. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro na wschodzie i w centrum pochmurno, poza tym zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu, mżawki oraz deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie i krańcach wschodnich śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Lokalnie przez większość dnia mogą utrzymywać się zamglenia, a nawet mgły.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od -1
℃ punktowo na Podlasiu, 2℃ w centrum do nawet 7-8℃ na południowym zachodzie.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

NOC SZARA I WILGOTNA
W nocy zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie pojawią się niewielkie opady deszczu albo mżawki, a na wschodzie, północnym wschodzie oraz w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, śniegu, punktowo także marznące powodujące gołoledź. Rano znów mogą uformować się mgły bądź zamglenia.
O wschodzie słońca na termometrach zobaczymy od -3/-2
℃ w pasie od Warmii, Mazur i Podlasia po Roztocze, -1℃ w centrum do 4℃ w kotlinach sudeckich.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zróżnicowanych.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND
W sobotę zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Od czasu do czasu nie wykluczamy niewielkich opadów deszczu i mżawki, na wschodzie oraz północnym wschodzie też śniegu i śniegu z deszczem. Istnieje tam również ryzyko opadów marznących powodujących gołoledź. Miejscami przez większość dnia będą nam się dawać we znaki zamglenia.
Temperatura maksymalna wyniesie od 0-2
℃ na wschodzie, jak i północnym wschodzie, 3-4 w centrum do 7℃ na południowym zachodzie i wschodzie Małopolski.
Wiatr słaby i umiarkowany, z reguły z kierunków zachodnich i północnych.

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. Tylko w górach, zwłaszcza w Karpatach, możliwe są także rozpogodzenia. Okresami wystąpią słabe opady deszczu i mżawki, na wschodzie również deszczu ze śniegiem, śniegu i opady marznące powodujące gołoledź. Na drogach będzie tam ślisko! Cały czas miejmy na uwadze spore prawdopodobieństwo formowania się silnych zamgleń, a nawet mgieł.
Na termometrach bez większych zmian: od 0-2
℃ na wschodzie, 3-4℃ w centrum do 7℃ na krańcach zachodnich, południowo-zachodnich, jak i na Wybrzeżu.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze