środa, 23 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK. POLSKA PODZIELONA NA DWA BIEGUNY


Odwilż powoli, ale systematycznie, rozprzestrzenia się na kolejne regiony. We wtorek już tylko lokalnie na północy utrzymał się mróz, natomiast dziś ograniczy się on do północnego wschodu. Tymczasem w czwartek ocieplenie nieco przyhamuje. Wszystko przez front, który dotrze do naszego kraju z południowego wschodu i przyniesie nam kolejną porcję opadów, również śniegu.

Jutro zachmurzenie całkowite, na zachodzie i Pomorzu również duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum wystąpią opady śniegu i śniegu z deszczem, miejscami również marznące powodujące gołoledź. Okresami padać może mocniej. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi ok. 5 cm, lokalnie do 8 cm. W drugiej części dnia popada też wzdłuż zachodniej granicy, ale opady będą tam symboliczne i przybiorą postać wyłącznie deszczu.
Lekki mróz przez cały dzień utrzyma się na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Roztoczu. W centrum będzie 0-1℃, a na zachodzie oraz południowym zachodzie od 3
℃ do 6℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

NOC Z PODZIAŁEM POGODOWYM
W nocy pochmurno, ale bliżej zachodniej Polski i Pomorza od czasu do czasu możliwe są przejaśnienia. Poza Kujawami i wschodnią Wielkopolską, prognozujemy opady, ale będą one już słabsze. Na wschodzie i w centrum poprószy śnieg (przyrost pokrywy śnieżnej punktowo o 2-5 cm), w innych regionach śnieg, śnieg z deszczem, deszcz, jak i mżawka, niekiedy marznące powodujące gołoledź. Nad ranem nie wykluczamy rozwoju mgieł i zamgleń, ale nie powinniśmy mieć ich szczególnie dużo.
Temperatura minimalna wyniesie od -5
℃ na Warmii, -2℃ w centrum do 2℃ na Dolnym Śląsku.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK I SOBOTĘ
W piątek zachmurzenie duże i całkowite, bliżej zachodniej Polski i Wybrzeża możliwe dłuższe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie i częściowo w centrum, pojawią się słabe, zanikające opady śniegu i śniegu z deszczem. Pod wieczór padać zacznie również na zachodzie, ale tam oczekujemy wyłącznie deszczu. Gdzieniegdzie, głównie na początku i pod koniec dnia, będą zalegać mgły oraz zamglenia.
Najcieplej w pasie od Pomorza Zachodniego po Śląsk i zachodnią Małopolskę, gdzie odnotujemy 5-8
℃. W centrum będzie ok. 2℃, a na północnym wschodzie -1/0℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków. 

W sobotę zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Od czasu do czasu wystąpią niewielkie opady deszczu i mżawki, na wschodzie, północnym wschodzie oraz w górach też marznącego deszczu powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem albo śniegu. Lokalnie może być mglisto, szczególnie w pierwszych godzinach dnia i pod wieczór.
W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy od 0
℃ na Mazurach i Podlasiu, 3-5℃ w centrum do ok. 8℃ w dzielnicach południowo-zachodnich.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, ze zmiennych kierunków, ale z nieśmiałą przewagą kierunków zachodnich.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze