wtorek, 22 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. DUŻO CHMUR. TEMPERATURA MIĘDZY PLUSAMI A MINUSAMI


Mroźna zima, z jaką mieliśmy do czynienia w czasie weekendu, stopniowo ustępuje. Co prawda noce wciąż przynoszą przymrozki, ale w dzień na coraz większym obszarze kraju słupek rtęci przekracza już 0℃. W środę mróz w dzień utrzyma się tylko w jednym regionie. Miejscami trochę popada, ale nie będą to duże opady.

Jutro zachmurzenie duże, okresami całkowite, z większymi przejaśnieniami, a wzdłuż zachodniej granicy również z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie możliwe są słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie też marznącego deszczu powodującego gołoledź. Nad resztą kraju, jeśli popada jakiś śnieg bądź mżawka, to wyłącznie punktowo i symbolicznie. Początkowo w wielu regionach będą jeszcze zalegać dość gęste mgły.
Najchłodniej na Podlasiu i w Bieszczadach, gdzie termometry pokażą -1/0
℃. W głębi kraju będzie 1-4℃, a na południowym zachodzie 5-6℃.
Wiatr wiać ma słabo bądź umiarkowanie, ze wschodu i południowego wschodu.

W NOCY PRZYMROZKI I OPADY
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Na południowym wschodzie, a nad ranem już na całym wschodzie, a nawet częściowo w centrum, wystąpią opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem, miejscami także deszczu, który może być marznący powodujący gołoledź. Opady okresami mogą mieć natężenie umiarkowane, do ok. 5 mm. Nad ranem drobne opady mieszane niewykluczone są również wzdłuż zachodniej granicy. Poza tym padać nie powinno.
O świcie słupki rtęci pokażą od -2
℃ do 0℃, chłodniej w pasie od Podlasia po Pomorze Gdańskie, gdzie możliwe są spadki do ok. -4℃.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z reguły z kierunków wschodnich.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju przewidujemy opady o natężeniu słabym, czasami umiarkowanym, o sumie do 5 mm. Na zachodzie i Nizinie Śląskiej padać ma tylko deszcz, poza tym także deszcz ze śniegiem, marznący deszcz powodujący gołoledź i śnieg.
Temperatura maksymalna wyniesie od -1
℃ na północnym wschodzie, 0-2℃ w centrum do 4-7℃ na krańcach zachodnich, jak i południowo-zachodnich.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Od czasu do czasu wystąpią opady, ale będą one raczej drobne: na zachodzie i Śląsku deszczu, poza tym również marznącego deszczu/mżawki powodujących gołoledź, deszczu ze śniegiem, a na wschodzie śniegu. Gdzieniegdzie, szczególnie na początku dnia, we znaki mogą nam się dawać mgły oraz zamglenia.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od -1/0
℃ na wschodzie i północnym wschodzie, 2-5℃ w centrum do 6-9℃ na zachodzie oraz południowym zachodzie.
Wiatr słaby albo umiarkowany, z kierunków zróżnicowanych.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH 

Komentarze