wtorek, 8 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ. DESZCZOWY FRONT ZACZNIE POWOLI WKRACZAĆ DO POLSKI

Początek tygodnia przynosi niezłą pogodę. Pada nadal niewiele i choć temperatura nieco spadła w porównaniu z ostatnimi dniami, cały czas jest ciepło. Tymczasem środa będzie kolejnym dniem z nadzwyczajnymi wartościami na termometrach. Nad Polskę zacznie jednak wkraczać front, dlatego miejscami przydadzą się parasole.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie, Pomorzu, Kujawach i Warmii w drugiej części dnia wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu o natężeniu słabym, lokalnie umiarkowanym, do ok. 5 mm. Początkowo na wschodzie będą jeszcze zalegać mgły i niskie chmury. Skrajne prognozy zakładają, że stratusy na północnym wschodzie mogą utrzymać się przez większą część dnia, aczkolwiek nie jest to pewne.
Będzie ciepło: od 10
℃ na Suwalszczyźnie, 13℃ w centrum do 16℃ na południowym zachodzie.
Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo bądź umiarkowanie, nieco mocniej w obszarach podgórskich oraz na Górnym Śląsku, w porywach do 45-55 km/h. 

W NOCY OPADÓW BĘDZIE PRZYBYWAĆ
W nocy na południowym wschodzie i krańcach wschodnich padać nie powinno, ale za to szybko utworzą się mgły i niskie chmury. Widzialność może zostać ograniczona poniżej 500 m. Poza tym zachmurzenie duże z przejaśnieniami i z występującymi od czasu do czasu opadami deszczu, ale nie będą one intensywne, maksymalnie do 2-5 mm.
O świcie słupki rtęci pokażą od 1-3
℃ w Małopolsce (przy gruncie możliwe są słabe przymrozki), 4-7℃ na przeważającym obszarze kraju do 8-9℃ w dzielnicach zachodnich, jak i nad Bałtykiem.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z kierunków zachodnich i południowych.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK I PIĄTEK
W czwartek początkowo zachmurzenie duże, ale w ciągu dnia od zachodu zaczną szybko postępować rozpogodzenia. Okresami, głównie na wschodzie, częściowo południu oraz w centrum, pojawią się opady deszczu, ale i one z biegiem godzin powinny systematycznie odsuwać się na wschód i do wieczora utrzymają się przede wszystkim na Roztoczu i w Karpatach.
Temperatura maksymalna wyniesie od 10
℃ do 13℃, punktowo w miejscowościach podgórskich 9℃, a w rejonie Przemyśla i Wrocławia 14℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Nieco większe zachmurzenie utrzyma się miejscami na wschodzie i północnym wschodzie. Jest tam także szansa na deszcz, ale jeżeli już się pojawi, okaże się symboliczny oraz przelotny.
Najcieplej na zachodzie, gdzie termometry pokażą 13-14
℃. Poza tym z reguły odnotujemy 10-12℃, a na Pogórzu Karpackim 8-9℃.
Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem niekiedy silniejszy, w porywach do 50 km/h, zachodni, jak i południowo-zachodni.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze