poniedziałek, 7 listopada 2022

PROGNOZA POGODY NA WTOREK. TEMPERATURA ZNÓW ZACZNIE IŚĆ MOCNO W GÓRĘ

Po chłodniejszym, a miejscami też mokrym weekendzie, początek tygodnia przynosi stopniowy powrót do cieplejszej i pogodniejszej aury. W poniedziałek co prawda w całej Polsce tego jeszcze nie zauważymy, ale już we wtorek w wielu regionach zapowiada się bardzo przyjemnie. Zapraszamy na szczegóły.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami na północy wzrastające do dużego i tam możliwe są zarazem słabe, przelotne opady deszczu, przede wszystkim do godzin południowych.
Będzie cieplej: od 11
℃ na Suwalszczyźnie, ok. 14℃ w centrum do 17℃ na południowym zachodzie.
Wiatr wiać ma słabo i umiarkowanie, z reguły z kierunków południowych.

NOC NA OGÓŁ CIEPŁA I SPOKOJNA
W nocy w większości kraju będzie pogodnie, dopiero w drugiej połowie na krańcach zachodnich oraz nad morzem przybędzie chmur i punktowo pokropi deszcz. Nad ranem, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie, utworzą się gęste mgły oraz zamglenia, niektóre ograniczające widzialność do 100 metrów i generujące niskie zachmurzenie warstwowe.
Temperatura minimalna wyniesie od 0-2
℃ miejscami w Małopolsce i na Kielecczyźnie (przy gruncie przymrozki), 3-6℃ na przeważającym obszarze kraju do 8-9℃ na Pomorzu Zachodnim oraz Ziemi Lubuskiej.
Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków południowych, jedynie w okolicach Krakowa ze zmiennych kierunków.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNE DWA DNI
W środę słońce przeplatać ma się z chmurami. Przelotne opady deszczu pojawią się co najwyżej na zachodzie, Pomorzu i Kujawach, natomiast na wschodzie początkowo mogą jeszcze zalegać mgły wraz ze stratusami.
Ciepło: od 10
℃ na Suwalszczyźnie i w Beskidzie Niskim, 13-14℃ w centrum do 15-17℃ w województwach zachodnich.
Wiatr w rejonie Krakowa słaby, zmienny, poza tym umiarkowany, w miejscowościach podgórskich oraz na Górnym Śląsku czasami dość silny, w porywach do 40-50 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej części dnia też umiarkowane. Wszędzie możliwe są opady deszczu, najczęściej przelotne i niezbyt silne, do kilku mm.
Słupki rtęci w najcieplejszej chwili dnia pokażą od 8-10
℃ na Podlasiu i w obszarach podgórskich do 11-13℃ nad resztą kraju i do 14℃ lokalnie na Podkarpaciu.
Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORÓW STRONY.
 Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właścicieli bloga — kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratorów to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

FILMOWA PODRÓŻ PO NIESAMOWITYCH MIEJSCACH

Komentarze